Подорож на грецький острів Санторіні недаремно порівнюють з подорожжю в казку. Казково красивий архіпелаг, що складається з 5 невеликих островів, справедливо називають «Перлиною Греції».

острів Санторіні
острів Санторіні

Розмір оригіналу:   670x400
Тип: jpg   Дата:

Щорічно десятки тисяч туристів з усього світу приїжджають помилуватися на виблискуючі білизною немов іграшки будиночки, що хаотично розсипані на скелях, на округлі сині куполи церков, яких на Санторіні більше 350. Найкрасивішою з них вважається Айіу Міна, розташована на скелі острова Фіра. Чудова мелодія її куполів уранці і увечері лунає з різних куточків острова.

Основними кольорами Санторіні є: синій – колір, символізуючий небо, білий – символ чистоти, віри і справедливості і охряний(жовто-коричневий) – символ невичерпної сили природи і неперевершеної потужності вулкану.

Історія і легенди острова Санторіні

За легендою, Санторіні колись був частиною великої цивілізації – материка Атлантиди, в незапам'ятні часи пішовшого під воду і описаного старогрецьким філософом Платоном. Згідно з офіційними даними, цей загадковий ланцюг островів утворився завдяки щонайпотужнішому виверженню вулкану, що стався в 17 столітті до н.е. і острова, що повністю змінив вигляд. В результаті цієї катастрофи тони попелу затягнули небо.

Виверження викликало найбільше цунамі до 200 метрів заввишки, яке знищило майже половину острова Кріт і привело до загибелі мінойської цивілізації. У спадок від цієї природної катастрофи на Санторіні залишилися пляжі з різноколірного піску: чорного, білого, червоного і золотистого.

Пройшло багато століть, перш ніж острів відродився знову. Його новий розвиток почався на острові Фіра. Зараз це столиця Санторіні і одне з самих прекрасних міст світу. З кінця 20 століття на Санторіні набирає популярність і розвивається туризм, відкриваються нові курорти.

Головні курорти Санторіні

На Санторіні розташовуються декілька відомих курортів, кожен з них по-своєму прекрасний і притягає численних гостей. Столицею архіпелагу є білосніжне місто Фіра(Тіра), що розкинулося на скелі, більше 250 метрів над рівнем моря. Знайомство з ним починається в морському порту, з якого в місто піднімаються по спеціальних сходах, що складаються з 800 східців. Зробити це можна за допомогою фунікулера або ж більше старовинним способом – верхи на ослику, який вважається тут традиційним видом транспорту.

Санторіні: місто Фіра
Санторіні: місто Фіра

Розмір оригіналу:   670x400
Тип: jpg   Дата:

Місто Фіра представляє незабутнє видовище: блакитні куполи невеликих церков, казково-прекрасні на тлі синього неба, освітлювані сонцем, дома і будівлі, представлені у біло-блакитних тонах, химерно побудовані на схилі скелі. Усе це представляє воістину заворожливе видовище.

У декількох кілометрах від Фіри розташований найромантичніший курорт – Ія, з крихітними білосніжними будиночками і вітряними млинами. Сюди з'їжджаються молодожони і закохані з усіх кінців світу. У місті немає автомобільного руху, тому ніщо не порушує тишу і спокій гостей. У Ію приїжджають любителі романтики помилуватися заходами неймовірної краси, кожен з яких перетворюється на унікальне природне шоу. В кінці 20 століття телеканал BBC знімав тут захід сонця – символ тисячоліття, що йде.

Санторіні: курорт Ія
Санторіні: курорт Ія

Розмір оригіналу:   670x400
Тип: jpg   Дата:

Інший відомий курорт острова Санторіні, рік від року притягаючий численних туристів, – Імеровіглі, постійне населення якого складає трохи менше 500 чоловік. Це місце прекрасно підходить любителям спокою і самоти. У цьому невеликому селищи знаходяться руїни старовинного венеціанського замку Скарос, а також велика кількість церков, побудованих в типовому грецькому стилі.

Санторіні: Імеровіглі
Санторіні: Імеровіглі

Розмір оригіналу:   670x400
Тип: jpg   Дата:

Останніми роками все більшу популярність у любителів пляжного відпочинку набирає місто-курорт Камарі. Це затишне містечко відоме своєю природною красою і теплим Егейським морем. Його піщано-галечний пляж, протяжністю більше 5 кілометрів з чорним вулканічним піском, відмічений Блакитним прапором. При цьому туристам надаються усі можливості для активного проведення(дайвінг, катамарани, водні лижі, парашут) часу, яке можна поєднувати з неквапливим пляжним відпочинком біля моря. Камарі також славиться своїми найкрасивішими заходами.

Санторіні: курорт Камарі
Санторіні: курорт Камарі

Розмір оригіналу:   670x400
Тип: jpg   Дата:

Свята і розваги на Санторіні

На острові широко відмічають великі православні свята – Успіння Пресвятої Богородиці і Перетворення господнє. Кожна з численних церков на острові має свого святого покровителя, день якого завжди відзначається урочистими церковними службами і веселими гуляннями.

У літню пору року на Санторіні традиційно проходить джазовий фестиваль. Великий інтерес для туристів представляє винний фестиваль, який випадає на останні числа серпня або на вересень.

У кінці серпня на згадку про щонайпотужніше виверження вулкану, подією більше трьох з половиною тисяч років назад, на Санторіні відмічають свято вулкану. У цей період проходить низка культурних заходів – концертів і театралізованих вистав. Кульмінацією святкування вважається відтворення щонайпотужнішого виверження вулкану за допомогою різних світлових ефектів і фейєрверків, яке проходить на одному з вулканічних островів – Неа-Камені.

25 лютого 2018

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук