Відпустка – як багато думок і бажань народжує звучання цього слова, це період часу, який прагне усіма силами наблизити кожна українська людина. Усі ми мріємо поїхати відпочити у відпустці… Перше, про що думаєш – море, сонце, пляж. Щоб отримати це диво літнього південного відпочинку, ми, в повному розумінні слова, будуємо свій відпочинок самі, перериваючи Інтернет і перечитуючи відгуки туристів у пошуках омріяного напряму, країни, готелів, екскурсій. Особисто я свій відпочинок на Кріті спланувала завчасно. Щоб неодмінно поїхати на острів, причому не на який-небудь острівець, а саме на знаменитий. Острів Кріт підібрався сам собою. Адже він найбільший з грецький островів і усього лише п’ятий з островів Середземномор’я. Омивається він чотирма морями: Егейським, Крітським, Іонічним і Лівійським. Самі ці назви вже занурюють вас в атмосферу старовини, припускаючи найбагатшу культуру.
Острів Кріт
Острів Кріт

Розмір оригіналу:   670x480
Тип: jpg   Дата:

З Крітом ми знайомі з дитинства, завдяки підручникам з античної історії. Сучасний Кріт відкривається нам через мережу Інтернет, але зрозуміти і відчути його як острів, на якому зародилася антична цивілізації, можна тільки побачивши його і пройшовши по його каменях.
Туроператора я вибирала недовго – зупинилася на Notus Travel, і тому було декілька причин. Перша і основна: фірма велика, грецький напрям розробляють давно, мають свій чартер, причому виліт прямо з Києва. Другою причиною виявився великий вибір пропонованих готелів, досить високого рівня. Та і екскурсіонка була принадна. Оформлення усіх документів пройшло дуже швидко і доставило “нуль проблем”. Чартер належав авіакомпанії “КийАвіа”. Відправлення пройшло без накладок, годувала київська компанія добре, так що політ пройшов на рівні. Чесно-чесно, кожного разу, коли у відпустку літаю чартерами, смачніше ніж “КийАвіа”  ніхто з вітчизняних компаній не годує.
Ми з подругою зібралися в поїздку на тиждень у кінці вересня, намагаючись втекти з Київської осені в ще тривале літо. Вдалося. Погода була по-літньому м’якою, адже сонце взагалі любить цей острів, не покидаючи небо над Крітом практично 340 днів в році, завдяки чому сезон відпочинку на острові триває з квітня по жовтень. Важливим аргументом на користь Кріта знову таки було купання: тут купальний сезон щонайдовший з усіх курортів Європи.
Природа Кріту
Природа Кріту

Розмір оригіналу:   670x480
Тип: jpg   Дата:

Вибираючи готель, керувалися рівнем пропонованого сервісу, зручністю розміщення, чистотою пляжів, коротше, комфортом. Хотілося побалувати себе істинним відпочинком і млістю. Вибір наш зупинився на Aldemar Hotels & Spa, який належить до групи популярних в Греції сімейних готелів (уся група готелів належить одній сім’ї – Ангелопулосів). Ми зупинилися в найбільшому з готелів цієї групи на території Кріта – Aldemar Royal Mare.
Територія самого готелю невелика і дуже затишна. На узбережжі розташовані бунгало в грецькому стилі білого і карамелевого кольорів. Усі будиночки оповиті зеленню і кольорами, а між собою сполучені арками і переходами. Будівлі виконані з екологічно чистих матеріалів: каменю, мармуру і дерева. Зроблено усе стильно і із смаком: доглянуті парки, безліч архітектурних прикрас на території, наприклад, сонячний годинник, керамічні вироби, старовинна гарба, басейни, багато з яких розташовані прямо на виході з номера.
Пейзаж прекрасний: чистісіньке море, високе небо, на горизонті видніється скелястий острівець, прямо як міраж, пляж з дрібною білою галькою. До речі, про пляж, усі узбережжя, де розташовані готелі, що належать компанії Aldemar Hotels & Spa, мають престижну міжнародну нагороду “Блакитний прапор” за чистоту. Це особливо важливо, як мені здається, для сімейного відпочинку з дітьми. Ця нагорода – це не просто сертифікат відповідності 29 критеріям, які визначають якісний стан моря і пляжів, сертифікат також визначає міру безпеки перебування відвідувачів на цій території.
пейзажі Кріту
пейзажі Кріту

Розмір оригіналу:   670x480
Тип: jpg   Дата:

Вода в Aldemar – це не просто море, а джерело здоров’я і відновлення, завдяки тому, що територія Royal Mare знаходиться на одному з кращих центрів таласотерапії у Європі. Греки – народ кмітливий і далеко не простий. Усі упевнені, що перше місце серед центрів таласотерапії поза сумнівом утримують французькі курорти, і це не викликає сумнівів, адже ця країна фактично є хранителем традицій в цьому питанні. Проте греки додали від себе нові технології в цьому напрямі. Перший в Греції центр таласотерапії і SPA -курорт були створені в 1997 році на острові, що прославився легендою про Мінотавра, при безпосередній участі Маріани Ангелопулос, яка викупила у французів усі патенти по таласотерапії і недалеко від переповненого туристами міста Херсоніссоса збудувала Royal Mare Thalasso, – оздоровчий центр і три відокремлені готелі, хоч і по французькому прикладу, але в абсолютно грецькому стилі.
Aldemar Hotels
Aldemar Hotels

Розмір оригіналу:   670x420
Тип: jpg   Дата:

У SPA ми відвідали деякі основні процедури, до повної знемоги накупалися у величезному басейні Aquaroyal. Підошви ніг тут масажує спеціальний гейзер, невеликі точкові фонтанчики, що включаються по черзі, працюють на розслаблення хребта. А можна просто поплескаться в джакузі, де кожні десять хвилин центр басейну вибухає потужним фонтаном, що відмінно масажує шийно-комірну зону. Здається, абсолютно прості процедури, але в тілі після них з’являється невимовна легкість! Взагалі, воду тут вважають панацеєю від усіх болячок, непіддатливих лікуванню пігулками, – від варикозу до схуднення. Дуже рекомендую, коли збиратиметеся в Aldemar, відкладіть окремі гроші на відвідування SPA. Хоч би для того, щоб мати можливість порівняти рівень цих послуг в Греції, з іншими країнами, де це пропонується.
Зацікавить вас на Кріті і ще одне SPA – гастрономічне. Готують тут просто божественно. Причому ця чудова їжа ще і називається таким священним для багатьох жінок словом – “середземноморська дієта”, тобто, їж-пий у волю, а нікуди не подінешся – все одно схуднеш на пару кілограм. Секрету особливого немає, уся справа в маслиновій олії, без якої не обходиться практично жодне блюдо, вона чудово відновлює обмін речовин в організмі. Багато користі в цій дієті також від свіжої риби, свіжого сиру, особливо з чебрецевим медом, апельсинами. Якщо ж ваша мета – схуднути до невпізнання, радимо ще до поїздки замовити собі столик в дієтичному ресторані. Дієтолог в цьому ресторані – гречанка, тому жодне блюдо не готується тут заздалегідь, не більше, ніж за 15 хвилин до вживання. Шеф-кухар – за національністю француз, а значить оформлення блюд строго витримане за вимогами haute cuisine, і за смаком ви зовсім не запідозрите, що ці блюда дієтичні. Ось ми собі ні в чому і не відмовляли.
Доречно зауважити, на острові така безліч таверен і кав’ярень, невеликих оригінальних ресторанчиків, що познайомитися з місцевою кулінарією дуже навіть просто. Добиратися до них легко – майже усі вони розташовані прямо поряд з готелями в невеликих селищах біля моря, або просто зовсім на їх території. Якщо вам до душі такий відпочинок, ви можете скористатися узятою напрокат машиною, щоб проїхатися по острову, подивитися з високої гори на море, побувати в приморських селищах, на набережній перекусити в таверні, поспілкувавшись з випадковим співрозмовником.
захід сонця на острові Кріт
захід сонця на острові Кріт

Розмір оригіналу:   670x480
Тип: jpg   Дата:

Тепер трохи поговоримо про екскурсії на Кріті. Історично острів, як ми вже згадували, найбагатший. Усі, хто знає грецьку міфологію, прекрасно обізнані, що на цьому острові народилися Зевс і Геракл, тут зародилася найзагадковіша з людських цивілізацій – мінойська. Через це і екскурсії на Кріті дуже класичні. Одна з тих, що користуються найбільшою популярністю – відвідування розташованого в 3 км від столиці Кноського палацу.
Кноський палац
Кноський палац

Розмір оригіналу:   670x420
Тип: jpg   Дата:

Взагалі, велику його частину добудували вже в не таких далеких від нас XIX – XX віках на розкритих археологами залишках фундаменту історичного палацу, намагаючись зберегти первозданну схему лабіринтів, по яких Аріадна виводила героя Тезея, який переміг людину-бика Мінотавра. Східна частина острова знаменита тим, що саме тут на плоскогір’ї Ласіссі і знаходиться печера Діктео Андро з красенями сталактитами і сталагмітами, в якій, як розповідають повір’я, народився Зевс. Тутешнє повітря вважається самим цілющим і чистим у всьому світі.
печера Діктео Андро
печера Діктео Андро

Розмір оригіналу:   670x420
Тип: jpg   Дата:

Майже ніхто не відмовляється від пропонованого одноденного круїзу на острів Санторіні. Комфортабельний теплохід доставив нас туди за чотири години. Підковоподібною формою острів дещо нагадує вигнуту кінську спину, чому є декілька пояснень. Деякі вважають, що острів створив посейдон під час подорожі по своїх неосяжних просторах на колісниці, в яку були запряжені морські коні, – гіппокапи. Коли ж один з них, вирвавшись на свободу, поплив, повелитель морів, який розгнівався, обернув його в острів. Інші вважають, що цей ком землі був принесений морським богом Тритоном в дар аргонавтам, які назвали його Калліста, що означає в перекладі самий “прекрасний”.
Санторіні
Санторіні

Розмір оригіналу:   680x510
Тип: jpg   Дата:

Санторіні неймовірно, приголомшливо красивий: своїм різноманіттям крутих скель червоно-коричневого і чорного кольору, матеріалом для яких служить застигла лава. Скелі височіють над пронизливо ультрамариновими водами кальдери – величезної овальної улоговини, що утворилася над жерлом вулкану. Ця унікальна краса довершується білосніжними будівлями, покритими синіми дахами, з синіми ж палітурками вікон, що розташувалися на самій верхівці уламка кратера.
Такого ж синього кольору куполи, що вінчають невеликі монастирі і церкви, що зрідка зустрічаються. Санторінці говорять, що по справжньому можна оцінити острів тільки тоді, коли розлучишся з ним.

скелі Санторіні
скелі Санторіні

Розмір оригіналу:   680x510
Тип: jpg   Дата:

Треба обов’язково побачити Грецію, Кріт і Санторіні, побачити – і провести відпустку на славу! Треба ввібрати красу природи цих місць, що живуть історичними подіями, і зайвий раз переконатися в тому, що в нашому житті усе твориться людськими руками і утілюється в життя теж тільки людьми.

21 липня 2014

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук