Вибираючи тур в Грецію, необхідно чітко визначитися зі своїми потребами і бажаннями. Тут можливі два варіанти. Можна просто, як багато хто з числа українських туристів, провести незабутній відпочинок на березі моря, при цьому велику частину часу проводячи на пляжі в пасивному лежанні на шезлонгу, а вечірню пору в поході по магазинчиках або за чашкою знаменитої кави фрапе. Другий, зокрема для мене прийнятніший і привабливіший – це активний відпочинок, частина з якого можна порелаксувати на пляжі, а іншу частину присвятити поїздкам по країні, тим більше тут маса пам’яток в основному безпосередньо пов’язаних з античним періодом Еллади. Знаходячись в цій країні для цивілізованої людини безліч цікавих історичних місць, які хочеться побачити не лише на фотозображеннях туристичних путівників, але і своїми очима.
Для мандрівників – прибічників першого варіанту відпочинку більше підійде острівна частина країни, а ось другим відкритий шлях на континентальну Грецію – півострів Халкідікі. Півострів розташований поблизу одного з найбільших міст Салоніки, там же знаходиться міжнародний аеропорт “Македонія”, звідки нас – туристів забирають на трансфері гіди і розвозять по готелях. Півострів славний трьома частинами – Кассандра (тусовочний район), Сітонія (хороший для тихого сімейного відпочинку) і Афон (чернеча республіка, власне “країна в країні”). Тому, вибираючи в турфірмі ту або іншу частину півострова, спирайтеся на те, що ви хочете отримати – відокремлений відпочинок або навпаки. Молодь їде в основному на Кассандру. Тут найзнаменитішими є селища Нео Каліфея з величезною кількістю нічних клубів і дискотек, Нео Мудан’я, Ханіоті, Перфохори. Вибирайте будь-яке, не помилитеся. Природа тут не така живописна, як на Сітонії. Там більше зелені, готелі частіше у віддаленні від селищних зон, відпочинок тут тече розмірено, неквапливо.
Будучи в Греції уперше важко відразу визначитися в напрямах своїх туристичних поїздок. Гіди пропонують на вибір безліч цікавих турів по різній віддаленості, вартості і змісту. Для тих з вас, хто цікавиться релігією або просто хоче побачити одне з унікальних місць на землі, рекомендую поїздку в гори Фессалії до Метеорів. Тут в горах розташовані монастирі, що датуються 11 століттям. Розповідати про це унікальне місце можна довго, але краще побачити. Дорога тривала. Їхати з Салоніків на туристичному автобусі близько 5 годин в один бік. Вартість туру 45-50 євро. Сама екскурсія триває близько 2,5 годин. За цей час є можливість побачити діючі монастирі, їх убрання. Повний аскетизм в чернечих келіях. Підйом в гори займе 20 хвилин. Раніше ченці піднімалися в гори в сітках, які при сильному вітрі розгойдувало і било об скелі. Зараз є сходи, тому підйом буде не небезпечним.
гори Фессалії. Метеори
гори Фессалії. Метеори

Розмір оригіналу:   670x470
Тип: jpg   Дата:

Якщо немає бажання їхати з Халкідіків далеко, то ще одна екскурсія з релігійною ноткою – це Афон. Максимум година, потім пересаджують туристів на корабель і огляд півострова і його монастирів проводиться з палуби корабля. Тур вартістю 35 євро. Афон – закритий для туристів, тому екскурсія організована так само.
Афон
Афон

Розмір оригіналу:   670x470
Тип: jpg   Дата:

Звичайно, за один приїзд усі знамениті пам’ятки не оглянути, але дуже раджу відвідати Салоніки. Тут можна побачити знамениту Білу вежу, що стала символом міста, арку Галерія, собор Св. Димитрія, площу Арістотеля.
Біла вежа
Біла вежа

Розмір оригіналу:   480x640
Тип: jpg   Дата:

У цьому місті навіть просто прогулюючись можна побачити цікаві місця буквально на кожному кроці. У самому центрі ведуться розкопки античного міста. Важко представити щось подібне в містах нашої країни. Салоніки воістину прекрасне місто, в яке неможливо не закохатися.
Для тих туристів, хто відпочиває з дітьми, дуже пізнавальною стане поїздка в печеру Петралона. Тут розташований археологічний музей. Славна печера тим, що тут в 60-х роках 20 віків були знайдені останки прадавньої людини – архантропа. Учням школи буде про що розповісти своїм одноліткам. Адже тут є можливість побачити те, що вони бачили тільки в книгах з історії стародавнього світу.
археологічний музей
археологічний музей

Розмір оригіналу:   670x470
Тип: jpg   Дата:

Куди ще поїхати в Греції? Три знакові тури вже описано вище. Можна натомість вибрати інші напрями на Афіни (поїздка близько 10 годин) або Діон на гору Олімп прямо до Грецьких Богів (тривалість переїзду 5 годин). Зручно подорожувати по Халкідікам самостійно, орендувавши, наприклад машину. Проблем з орендою немає, у будь-якому курортному містечку є пункти прокату.

18 липня 2014

Автор:

У Грецію вперше: куди поїхати і що подивитися? Оцінка: 5.00 з 5
Всього оцінок: 1
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук