Перше, що вражає в Ризі, – її неквапливість. Розміреність, з якою місцеві жителі йдуть на роботу або додому, плавний рух машин в центрі міста, холодний спокій річки Даугави, що розрізає місто на дві частини…
Це місто уміє заспокоювати, ставати близьким. Тут на кожному кроці щось свідчить про старовину, і ця легка присутність історії не може не зачаровувати. Але після дня, наповненого пам’ятниками архітектури і старовини, мимоволі замислишся: а чим живуть сучасні рижани? Як це: кожен ранок прокидатися в одному з найкрасивіших міст світу?
Про те, куди сходити, щоб відчути віяння сучасної і молодіжної Риги, – в цьому тексті.
Рига - одне з найкрасивіших міст світу
Рига - одне з найкрасивіших міст світу

Розмір оригіналу:   650x400
Тип: jpg   Дата:

Берег Даугави
Найцікавіше в поїздках – пам’ятки? Напевно, ні… Головне багатство – почуття, які викликає у вас подорож. Подаруйте собі декілька хвилин романтики!
Берег Даугави
Берег Даугави

Розмір оригіналу:   650x400
Тип: jpg   Дата:

Відмінна ідея – зустріти ранок на одному з берегів Західної Двіни, крізь ароматний димок кави підглядаючи за містом, що прокидається. Спустіться до річки, трохи посидьте на лавочці поряд з водою …і просто постежте. Як правило, в такі хвилини кожна людина залишається наодинці з собою. З собою, думками і містом.
Квартал Калнцієма
День занурення в сучасну Ригу варто продовжити відвідуванням кварталу Калнцієма. Дерев’яні забудови – одна з пам’яток столиці Латвії. Деякі двоповерхові дерев’яні будиночки були відреставровані і перетворені на культурний квартал.
Дерев’яні будинки кварталу Калнцієма в Ризі
Дерев’яні будинки кварталу Калнцієма в Ризі

Розмір оригіналу:   650x400
Тип: jpg   Дата:

Але йти сюди треба не за історією. Головна мета – насолодитися публікою і милою домашньою атмосферою цього місця. При створенні кварталу Калнцієма головні ідеологи, брати Дабергс, переслідували дві мети: розповісти про латиську культуру і створити для жителів лівого берега річки цікавий простір для відвідування. Так і склалося, що прогулюються там, в основному, рижани.
Літом заходи на Калнцєма проходять по четвергах, взимку – по суботах. Так що не упускайте шанс побачити концерти місцевих груп, насолодитися кінопоказами і тематичними ярмарками. На них же, до речі, можна покуштувати справжній латвійський житній хліб і мед.
До речі, якщо ви задалися метою скуштувати блюда національної кухні, зверніть увагу на ресторан Maja. Ним керує знаменитий латиський кухар Мартіньш Сірмайс, і він вже точно знайде, чим вас порадувати.
Інтелектуальний бар “Chomsky”
Будьте готові: тут збираються, в основному, ризькі художники, філософи і поети. Інтер’єр у барі абсолютно панковський, тобто ніякий. Чотири кімнати з обшарпаними диванами і столами, дивні портрети на стінах; з колонок – екстравагантна суміш сучасних музичних напрямів.
Інтелектуальний бар Chomsky
Інтелектуальний бар Chomsky

Розмір оригіналу:   650x400
Тип: jpg   Дата:

У меню продаються тільки напої, але ніхто не заборонить вам прийти зі своїм бутербродом. При цьому всьому, у барі напрочуд затишна атмосфера, а вечорами часто проводяться музичні експерименти і покази короткометражок.
До речі, щоб закритися в туалеті, треба спочатку вгадати, який з сотні замків працює.
Творчий квартал Спікері
Тематичні і творчі квартали – одне з наймодніших віянь сучасної латвійської столиці. Так що, якщо вас цікавить життя богемної і інтелектуальної молоді Риги, Спікері – те, що треба.
квартал Спікері у Ризі
квартал Спікері у Ризі

Розмір оригіналу:   650x400
Тип: jpg   Дата:

Творчий квартал знаходиться поряд з Ризьким центральним ринком на місці колишнього бастіону біля Ризької фортеці. Тут активно розвивається бурхливе культурне життя, і акцент в ній робиться на актуальне мистецтво.
Гордість кварталу – концертний зал “Спікері”. Тут часто звучить класичний і сучасний джаз, а, окрім камерної музики з ухилом в різні жанри, можна почути камерний оркестр Sinfonietta Rīga і один з кращих у світі камерних хорів – хор Латвійського радіо.

А ще тут базується центр сучасної культури Dirty Deal зі своїм експериментальним театром і клубом, де часто звучить електронна музика.
Так що, якщо хочеться насолодитися сучасним мистецтвом і подивитися на інтелектуальну латвійську молодь, ласкаво просимо в “Спікері”.

“Pakistānas Kebabs”
Серйозно, в “Pakistānas Kebabs” продаються найпікантніші і правильно приготовані кебаби в Латвії. І це теж своєрідна сучасна пам’ятка.
Хазяїн закладів Фарман приїхав в Ригу не так давно. Він одружився на корінній рижанці, але ніяк не міг знайти роботу в столиці Латвії: не знав ні російської, ні латиської мови. Фарман вирішив використати останній шанс і купив маленьке приміщення для кебабної біля вокзалу. Блюда, які він пропонував, виявилися наскільки смачними, що через деякий час вдалося придбати друге приміщення поруч. Зараз у Фармана дві кебабних, і одна з них, двоповерхова, яка знаходиться на центральній вулиці міста.
Pakistānas Kebabs
Pakistānas Kebabs

Розмір оригіналу:   650x400
Тип: jpg   Дата:

У самих кафе чисто, просторо і дуже гостинно. Причаївшись за крайнім столиком, ви зможете постежити за дивовижним симбіозом ризької молоді і туристів, порадіти виду з вікна і на смачній ноті закінчити цей насичений день.

29 червня 2015

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук