Місцезнаходження: південно-східна Італія, регіон Апулія, берег Адріатичного моря, провінція Барі, місто Альберобелло.

Як добратися: самостійно на орендованому автомобілі або по залізниці з міста Барі (близько півтори години і варнтістю 4 €).

Ми вже розповідали про одну незвичайну пам'ятку маленького італійського містечка Альберобелло – про дерев’яний шатер-навіс, що захищає втомлених мандрівників від променів пекучого південного сонця.

Труллі Альберобелло - будиночки гномів
Труллі Альберобелло - будиночки гномів

Розмір оригіналу:   1199x701
Тип: jpg   Дата:

А сьогодні повідаємо вам про головну місцеву приманку для туристів – про традиційні доміки-Труллі. Саме завдяки цьому диву архітектури, до речі, Альберобелло був зарахований в 1996 році до пам'ятників Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Середньовічні конуси

Якщо ви подорожуватимете по італійській провінції Апулія, ваш погляд неодмінно зупиниться на незвичайних, ніби казкових білих будиночках-конусах з таємничими значками на багатьох дахах. Будиночки стоять щільними рядами уздовж вузьких вуличок з ліхтарями і квітковими кошиками, нагадуючи ілюстрацію до казки про гномів. Створені тут незвичайним "сухим" методом з середини XV по кінець XVIII століття ці будівлі не лише прекрасно збереглися до наших днів, але і активно використовуються!

Труллі Альберобелло - будиночки гномів
Труллі Альберобелло - будиночки гномів

Розмір оригіналу:   1118x791
Тип: jpg   Дата:

Колись ці будиночки були цілком традиційними для цієї місцевості, причому особливості їх конструкції безпосередньо пов'язані з тутешніми історією і географією. Створені вони з грубо оброблених брил місцевого вапняку, зібраного по навколишніх полях. Причому створені, як уже згадувалося, "насухо" – без жодного розчину, що скріплює блоки.

Робили так з до кінця невстановлених причин: чи то в цілях економії, чи то (улюбленіша екскурсоводами версія) для того, щоб феодал-власник міг швидко зруйнувати будівлю при необхідності – у виховних цілях караючи недбалого селянина або ж уникаючи сплати податку на зведення нового поселення.

Як би то не було, невеликі вибілені будиночки з дуже товстими подвійними стінами з прошарком з щебеня стоять на полях Апулії групками досі. Маленькі віконця відкриваються в прямокутні кімнатки з втопленими в товщу стін камінами і альковами. У деяких великих Труллі налічується аж два поверхи, вгору ведуть дерев'яні драбинки.

Труллі Альберобелло - будиночки гномів
Труллі Альберобелло - будиночки гномів

Розмір оригіналу:   1199x835
Тип: jpg   Дата:

Примітні дахи цих будиночків : конусовидні, складені з лав сірих плоских каменів, що повторюються, часто прикрашені верхівками і забезпечені хитромудрими карнизами для відведення дощової води. Їх, на відміну від стін, не фарбують, тому дахи пишно обростають лишайниками або мохом. Іноді на них можна побачити особливі таємничі знаки – обереги, символи зодіаку, зірки, хрести. Такі знаки кожен хазяїн малює власноручно і уважно оновлює час від часу, щоб не вицвіли: вважається, що вони приносять щастя.

Казкова реальність

Сьогодні Труллі Альберобелло демонструює, як чудово збереглися будівлі, зведені древніми будівельниками. Всього залишилося більше тисячі Труллі, основна їх концентрація доводиться на два райони – Монті і Айя Піккола. Окрім Альберобелло вони зустрічаються і в інших містечках південної Італії : Чистерніно, Локоротондо, Мартіна-Франка, Фазано, Чел'є-Мессапіка.

Труллі Альберобелло - будиночки гномів
Труллі Альберобелло - будиночки гномів

Розмір оригіналу:   1199x764
Тип: jpg   Дата:

Попри те, що усі Труллі – унікальні об'єкти ЮНЕСКО, що охороняються, вони цілком функціональні. Їх можна орендувати на вихідні, на час відпустки і навіть придбати у власність іноземному громадянинові. Коштує це недешево (реставрація і облаштування середньовічних будівель все ж справа морочлива), проте Труллі не порожні. У деяких з них сьогодні знаходяться сувенірні крамниці або ресторанчики, в інших – своєрідні готелі.

Любителів екзотики не бентежить навіть не занадто затишний мікроклімат усередині: незважаючи на заяви про те, що із-за специфіки конструкції стін в Труллі завжди прохолодно влітку і тепло взимку, туристи розповідають зворотнє. Втім, середньовічні недоліки з лишком виправляють сучасні девайси: від сонячних батарей до басейнів з підігріванням.

Труллі Альберобелло - будиночки гномів
Труллі Альберобелло - будиночки гномів

Розмір оригіналу:   1199x925
Тип: jpg   Дата:

В цілому, якщо ви хочете доторкнутися до європейської історії і насолодитися незвичайним відпочинком в нарядному, екологічно чистому древньому готелі – вам в Альберобелло!

Відео: традиційні будинки Труллі Альберобелло

28 липня 2019

Автор:

Труллі Альберобелло – будиночки гномів в Італії Оцінка: 4.50 з 5
Всього оцінок: 2
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук