У Ізмаїлі 28 липня на набережній річки Дунай пройшов фестиваль індійської культури Ратха-Ятра.

Ратха-Ятра (Ratha Yatra, букв. – "Парад колісниць") – щорічне релігійне свято вивезення Бога Джаганнатха, однієї з форм Крішни-Вішну, з храму на гігантській колісниці.

Свято відзначається в місяці Ашадха (червень-липень).

Це індійське шоу проходить в місті вже декілька років підряд. Цього разу в Ізмаїл завітали кришнаїти з Рівного, Харкова, Дніпропетровська, Києва і інших міст країни, що заманювали глядачів індійськими танцями, піснями і киртанами. Більшість кришнаїтів були одягнені у карнавальні костюми, які вони мабуть брали у прокаті костюмів.

До речі, коли в травні в Києві планувалося провести бразльский карнавал мої діти з нетерпінням чекали цієї події, навіть наполягли на тому, щоб я знайшов костюмерну, яка здійснює  прокат костюмів для дітей у Києві. На привеликий жаль, у зв'язку з подіями у нашій країні, бразильський карнавал не відбувся і костюми для дітей я так і не взяв, але тепер я точно знаю, що на наступний новий рік я знайду відмінний карнавальний костюм у центрі дитячого розвитку "Арлекін"

Проте повернемося до фестивалю індійської культури, який розгорнувся на березі Дунаю, на морському вокзалі Ізмаїла.

Карнавал індійської культури
Карнавал індійської культури

Розмір оригіналу:   670x361
Тип: jpg   Дата:

Головною родзинкою фестивалю стала т.з. "Колісниця щастя".

"Важить ця краса дуже навіть немало – цілих 6 тонн. Прикрашена вона кольорами, статуетками ведичних богів і яскравим куполом. Ми привезли її з Миколаєва, де був попередній індійський фестиваль, – розповів організатор фестивалю, лідер "Міжнародного суспільства свідомості Крішни" в Ізмаїлі В'ячеслав Макаров. – Вона дійсно дуже важка, але дерев'яні колеса прироблені як прикраса, насправі зсередини опускаються звичайні колеса, як на причепі".

За ведичними повір'ями до усіх, хто тягнутиме Колісницю щастя за спеціальні канати, впродовж року прийдуть удача і щастя.

У ізмаїльчан була можливість придбати на фестивалі індійські солодощі, прикраси, ведичну літературу, а також зробити традиційні індійські татуювання хною.

фестиваль у Ізмаїлі
фестиваль у Ізмаїлі

Розмір оригіналу:   670x324
Тип: jpg   Дата:

Також гості карнавалу змогли насолодитися індійськими традиційними народними піснями і танцями.

Карнавал індійської культури тривав більше чотирьох годин.

Фестиваль індійської культури
Фестиваль індійської культури

Розмір оригіналу:   670x466
Тип: jpg   Дата:

Індійський карнавал
Індійський карнавал

Розмір оригіналу:   670x451
Тип: jpg   Дата:

1 серпня 2014

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук