За останні роки інтенсивність руху на дорогах Хельсінкі виросла, а знайти безкоштовне парковочне місце стало не так просто. Якщо немає бажання користуватися громадським транспортом, доведеться дотримуватися деяких правил парковки.

дорога в Хельсінкі
дорога в Хельсінкі

Розмір оригіналу:   670x440
Тип: jpg   Дата:

Правила і те, що треба знати

Пересуватися на автомобілі по Хельсінкі, як правило, легко. Усі дорожні знаки ясні, водії поважають один одного, а знайти доступні місця для парковки не представляється неможливим. Парковки в Хельсінкі доступні практично всюди, але доведеться виділити на це деякі кошти.

Місто складається з трьох парковочных зон. Зона "1" охоплює велику частину центру міста. Нинішня почасова оплата складає:

  • € 4 в зоні «1»;
  • € 2 в зоні «2»;
  • € 1 в зоні «3».

У цих зонах дозволено паркуватися тільки у відмічених областях. В околицях міста, які знаходяться поза цими зонами парковки, дозволено паркуватися на правій стороні дороги, якщо немає інших обмежень.

карта парковок Хельсінкі
карта парковок Хельсінкі

Розмір оригіналу:   670x440
Тип: jpg   Дата:

Не можна паркуватися:

  • якщо немає дозволяючого знаку;
  • близько до пішохідного переходу;
  • біля світлофора і на перехрестях;
  • на приватній території;
  • на тротуарі;
  • біля воріт або під'їзду до будівлі.

За парковку доведеться платити у будні з 9 ранку до 19 годин, але в деяких випадках вимагають оплату також в суботу. Знаки, що показують правила парковки для різних днів тижня, завжди позначені, але треба навчитися їх читати.

Якщо інтервал часу відображається чорним кольором, це відноситься до буднів. Якщо інтервал вказаний додатково (у дужках), це відноситься до суботи. Інтервал часу, відмічений червоним кольором і без дужок, відноситься до неділі.

дорожній рух
дорожній рух

Розмір оригіналу:   670x440
Тип: jpg   Дата:

Треба звернути увагу: на парковочних автоматах завжди вказують ціну, мінімальну кількість годин, номер зони. Отриману квитанцію не можна ховати далеко – її треба покласти на видне місце, бажано під лобовим склом. Оплата робиться як готівкою, так і картою. Нині в режимі тестування діє система оплати через телефон.

Автомати приймають монети номіналом 50 і 20 центів, 1-2 євро, здачу не видають. Якщо хочеться платити тільки за використаний час, варто придбати парковочний лічильник (коштує близько 2 євро), а також поповнювану карту. Проте методи оплати постійно удосконалюються і рекомендується стежити за оновленою інформацією.

Треба звернути увагу на те, що з приходом зими вводяться зимові правила. Ці зміни пов'язані з прибиранням снігу і діють до квітня. За неправильну парковку автовласників карають серйозними штрафами, борг копиться, автомобілі блокуються до повного погашення штрафів, а на жвавих вулицях влада часто використовує евакуатори.

Парковки в центрі Хельсінкі

Незважаючи на усі зручності для водіїв, центр Хельсінкі часто буває переповнений, особливо в години пік. Якщо немає вагомих причин для того, щоб поїхати в центр на машині, краще припаркувати автомобіль у готелю або в підземному паркінгу і подорожувати на громадському транспорті або пішки.

підземна парковка
підземна парковка

Розмір оригіналу:   670x440
Тип: jpg   Дата:

У центрі міста паркуватися можна тільки на спеціальних майданчиках, але парковочні місця тут найдорожчі. Зустрічаються також приватні стоянки.

Якщо хочеться арендувати квартиру в центрі, проблему з пошуком парковки можна вирішити. Автовласники отримують право на парковку у своєму районі. Для цього виділяються безкоштовні місця.

Парковки в аеропорту

Залежно від вибраної автостоянки, парковка обійдеться в 39 євро за тиждень або в 59 євро (крита). Двотижнева парковка також доступна за 60 євро і 100 євро (крита).

Для отримання парковочного місця можна заздалегідь подзвонити в аеропорт для замовлення і додаткової інформації. Перевірити доступність зон можна на офіційному сайті аеропорту. Є також електронні індикатори уздовж дороги, що веде в аеропорт. Вони показують кількість вакантних парковочних місць на кожній стоянці.

Кожна зона має своє призначення. P1, P2 – це бізнес-парковка, Loma P – парковка на тривалий термін (самий недорогий варіант), Pika P – для тих, хто планує припаркуватися на декілька хвилин або пару годин.

Біля в'їзду на територію парковки водій отримує квитанцію, яку треба зберегти упродовж усієї подорожі. Парковка оплачується на виході в одному з жовтих квиткових автоматів готівкою або картою.

парковки в Хельсінкі
парковки в Хельсінкі

Розмір оригіналу:   670x440
Тип: jpg   Дата:

Безкоштовні парковки в Хельсінкі

У Хельсінкі є особливі зони, які підійдуть туристам, що приїжджають в столицю Фінляндії на машині. Тут дозволено припаркуватися безкоштовно і продовжити свій шлях на громадському транспорті. Ці парковки відмічені знаком P.

Приміські парковки – хороший спосіб уникнути пробок в центрі міста. Зони розташовані поблизу зупинок громадського транспорту. Тут можна залишити свій автомобіль і продовжити шлях на метро, автобусі, трамваї або електричці. Парковка, як правило, безкоштовна.

Безкоштовно припаркуватися можна і в передмісті, на узбіччі, якщо при цьому машина не заважає іншим транспортним засобам. У місті після 19 годин, а також в неділю (якщо немає додаткових покажчиків), припаркуватися можна де завгодно. Проте останнім часом робляться заходи по збільшенню кількості годин роботи платних парковок (до 21: 00).

Цілодобові безкоштовні стоянки є біля Олімпійського стадіону, біля вокзалу і Ринкової площі. Щоб мати уявлення про їх розташування, варто знайти карту з детальним планом.

Припаркуватися безкоштовно мають право постояльці готелів, розташованих біля міжнародного аеропорту. Добиратися до центру доведеться довго, проте машину можна залишити на будь-який термін (або на два тижні, залежно від готелю) і не турбуватися до моменту повернення. В якості бонуса варто відмітити безкоштовний автобус, який доставляє від парковки до терміналів.

2 вересня 2016

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук