вибір каремату
вибір каремату

Розмір оригіналу:   450x250
Тип: jpeg   Дата:

Туристичне спорядження має бути максимально комфортним, безпечним і мати невелику вагу. Раніше наші читачі дізналися, як вибрати палатку. Сьогодні ж ми підготували матеріал, який допоможе вибрати туристичний килимок.

Який купити туристичний килимок для походів

Існує безліч видів теплоізоляційних матеріалів, які вживають у виробництві туристичного спорядження : повітря, поліетилен, етиленвінілацетат, поліуретан, пух, мікроволокно і інші. Проте головну роль як і раніше грає повітря, яке краще за інші матеріали утримує тепло. Це враховується в сучасних технологіях. При спінюванні полімерів газами усередині виникає безліч крихітних порожнистих осередків, які дозволяють значно поліпшити теплоізолюючі властивості. Пеноматериал, виготовлений із спінених полімерів, буває двох типів: закритоячеєчний і відкритоячеєчний.

Матеріал туристичного килимка

У матеріалі першого типу ячейки ізольовані одна від іншої, що виключає повітряобмін і запобігає вбиранню вологи. Початковою сировиною служать поліетилен і етиленвінілацетат. Основною зовнішньою ознакою килимків із закритоячеєчного піноматеріалу є відсутність оболонки.
Матеріал другого типу схожий на губку для миття посуду, він вбирає повітря і вологу, тому килимки, виготовлені з відкритоячеєчної уретанової піни, покриті спеціальною нейлоновою оболонкою.
З двох вищеназваних варіантів найкращу термоізоляцію забезпечують килимки, при виготовленні яких використовуються закритоячеєчні піноматеріали.

Товщина килимка

Проте одної термоізоляції, навіть дуже хорошої, недостатньо для комфортабельного відпочинку. Комфорт залежить від вибраного для нічлігу місця. Якщо там є корені, камені, горбки, то туристичний килимок повинен володіти як можна більшою товщиною – це дозволить вирівняти поверхню і створити умови для спокійного і приємного сну.
Відомо, що найбільший тиск на поверхню чинить тазова частина лежачої людини, при цьому поверхня відповідає зустрічним тиском. Особливо від цього страждають жінки. Тому виготівниками випускаються особливі моделі з маркіровкою “women”, ці килимки відрізняє потовщена середня частина.
Поверхня килимка має бути м’якою і приємною на дотик, це створює відчуття комфорту і затишку.

Вага туристичного килимка

Вага килимка має велике значення, особливо в тривалих піших подорожах. Мимоволі виникає протиріччя між прагненням зменшити вагу спорядження і бажанням відпочивати комфортно, особливо, при низьких температурах. Положення посилюється солідною ціною високоякісних легких виробів (наприклад, пухові килимки). В якості вирішення проблеми можна передбачити придбання двох полімерних килимків. Сенс такого рішення полягає в наступному: спільна вага, габарити, сукупна ціна в деяких випадках роблять використання подібної комбінації вигіднішим і зручнішим, ніж застосування одного дорогого килимка.

Розміри килимка

Туристичний килимок має пристойні габарити. Будучи розташованим зовні рюкзака, в скрутних путніх умовах може бути небезпечним для туриста. Тому велику роль грають розміри згорнутого килимка. Добре, якщо у такому вигляді його можна покласти в рюкзак, зміцнивши при цьому загальний каркас або пом’якшивши “спину”.
Позитивною властивістю закритоячеєчних піноматеріалів є можливість різати їх без збитку для якості. Це дозволяє підганяти розмір килимків під параметри користувача, зменшувати вагу і об’єм похідного спорядження.
Ідеального туристичного килимка в природі не існує. Суть правильного вибору зводиться до відшукування розумного компромісу між термоізоляцією, мірою комфорту, вагою і розмірами вибираємого виробу. Завдяки нашим порадам, ви зможете купити туристичний килимок, який задовольнить усі ваші потреби.
Стаття про вибір каремату підготовлена спеціально для блогу про туризм, до речі вам мабуть ще буде цікаво прочитати статтю про те,  як вибрати спальний мішок для туристичного походу

5 серпня 2014

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук