Мандрівники рідко беруть з собою консерви через те, що вони не мало важать. З іншого боку, це прекрасна провізія: поживна, займає мало місця в рюкзаку і дозволить добре харчуватися в лісі, якщо людина йде в похід на декілька днів. Якщо людина вирішила помандрувати, то вона повинна знати, що не усі консерви придатні для подібного проведення часу.

консерви в поході
консерви в поході

Розмір оригіналу:   1067x721
Тип: jpg   Дата:

Міри обережності

Отруєння від консерви може бути дуже серйозним. При купівлі варто звертати увагу не лише на дату виготовлення, але і на умови зберігання. Деякі консерви можуть лежати довго, якщо дотримуватися температурного режиму, а в поході швидко зіпсуватися. Це відгукнеться тим, що відправились у похід на природу, в ліс, там де немає медичних пунктів, які зможуть надати першу допомогу. Наприклад, тушковане м'ясо має великий термін придатності. Його дозволено зберігати роками.

Рибні консерви найнебезпечніші. У них дуже маленький період зберігання, а підвищені температури, можуть ще більше скоротити термін придатності. У разі безвиходу, прострочений продукт можна спожити, але в цьому випадку його необхідно довго варити і при витяганні вмісту банки, не чіпати ту масу, яка залишається на стінках.

Перевірка консерви

При купівлі і безпосередньо перед харчуванням, варто провести декілька перевірочних заходів. Якщо банка негерметично закрита або роздулася, від такого продукту варто відразу відмовитися.

Після відкриття, консерви можна перевірити під час варіння. Якщо з'являться бульбашки при розігріванні, то, швидше за все, продукт зіпсований. Відкриваючи банку, варто уважно оглянути її вміст. Якщо в соусі помічені темні плями або пліснява, сумніватися не варто, конверва зіпсована. Якщо темні плями знаходяться на самій банці, то переживати не варто. Вони з'явилися під час зберігання і шкоди людському організму не принесуть. Ніколи не залишайте вміст банки на потім. Варто відразу спожити продукт в їжу.

Наступного дня навіть свіжі консерви можуть стати зіпсованими. Упаковка консерви може бути пошкоджена під час транспортування. Це можна з'ясувати, якщо уважно оглянути банку. Також банку можна опустити у воду. Якщо вона спливе, означає, що її вміст не придатний до харчування. Витрачати воду на подібні перевірки не варто, якщо запас водного ресурсу обмежений. Якщо є серйозні підозри того, що консерва зіпсувалася, краще не ризикувати, і викинути банку і рухатися у напрямі населеного пункту.

Без їжі людина може прожити довго, а без води – ні.

 

29 липня 2019

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук