Замок Хоеншвангау (Schlo Hohenschwangau) або Гоеншванґау – "високий лебединий край" – так переводиться назва замку з німецького, який гордовито височіє над озером на живописному фоні Альп. Замок – королів і лицарів, з багатою історією, розташований в південній Баварії (Німеччина) поблизу від села Швангау (поряд з Нойшванштайном) і містом Фюссен, трохи північніше за кордон з Австрією.

Замок Hohenschwangau
Замок Hohenschwangau

Розмір оригіналу:   800x533
Тип: jpg   Дата:

Замок Хоеншвангау був зведений з руїн фортеці Шванштайн, перша згадка про яку відноситься до 12 століття і мала назву – Шванштайн. Шванштайн замок-фортеця був побудований лицарями Швангау.

Замок Хоеншвангау є колишньою резиденцією баварського короля Людвіга II, відомого під ім'ям "казковий король". Саме тут пройшло дитинство Людвіга II. Під час Наполеонівських воєн замок був зруйнований, а в 1832 році придбаний королем Баварії Максиміліаном II.

У 1837 р. почалася реставрація і перебудова замку під керівництвом Доменіко Куальо.

В наші дні замок належить королівській сім'ї Віттельсбах з Баварії. Поряд із замком Хоеншвангау знаходяться два озера Шванзе (Лебедине озеро) і Альпзеє (Альпійське озеро), перше з яких безпосередньо пов'язано з однойменним твором великого П. І. Чайковського.

Замок Хоеншвангау
Замок Хоеншвангау

Розмір оригіналу:   759x506
Тип: jpg   Дата:

Замок має відносно невеликі розміри, при цьому усі кімнати досить великі. По кутах замку – вежі, колір його – жовтий. Зовні замок прикрашений різними барельєфами. У дворі замку розташовані невеликі фонтани. Праворуч від замку розташована прибудова, в якій зараз знаходиться магазин подарунків. У дворі прибудови можна побачити сходи, що ведуть безпосередньо у внутрішні приміщення замку. Здолавши декілька сходинок потрапляєш в Зали Героїв і Лицарів. Раніше він використовувався як каплиця, зараз в ньому зазвичай проходить збір туристичних груп.

Банкетний зал. Він також відомий під назвою Зал Героїв і Лицарів. У центрі залу знаходиться стіл з картинами з "Саги про Нібелунгах", який був дарований до весілля кронпринца Максимілліана і Принцеси Марії Прусської в 1842 р. Картини на стінах залу зображують сюжети з Саг про вікінгів. Тут відразу стає зрозуміло звідки саме брав пізніше Король Людвіг II, Баварський натхнення при будівництві замку Нойшванштайн.

Замок Хоеншвангау
Замок Хоеншвангау

Розмір оригіналу:   800x517
Тип: jpg   Дата:

Внутрішнє убрання вражає своєю пишнотою – усе виблискує золотом. У інтер'єрі кімнат – зустрічаються сині і лілові кольори. Усі стіни розписані різними картинами. Майже в кожній кімнаті є невеликі статуї.

Піднявшись по гвинтових сходах на другий поверх потрапляємо у Більярдну кімнату і в Зал Лебединого лицаря. Піднімаючись ще вище по сходах потрапляємо в спокої Короля Максимілліана II, а пізніше і Людвига II Баварських.

Зал лебединого лицаря – колишній обідній – вражає передусім своїм настінним живописом: тут можна побачити зображення з саги про лебединого лицаря Лоенгріна, які проте не були ілюстраціями до опери Вагнера, написаної дещо пізніше. Живописні полотна були задумані Крістіаном Рюбеном, а виконали їх в 1835 році Міхаель Неєр і Лоренцо Квальо.

Колоритні картини, які нагадують про часи могутніх вікінгів. Арочні поеми, тематичні фрески, лаконічні меблі в стилі Бідермайер зустрічають гостей в стінах замку. Також тут можна побачити рояль, за яким грав великий німецький композитор Ріхард Вагнер. Банкетний зал є самою незвичайною і красивою кімнатою замку. Багато хто називає її зал Героїв і Лицарів.

У центрі цієї кімнати знаходиться стіл, королівський весільний подарунок до церемонії одруження Принцеси Марії Прусської і кронпринца Максимілліана (1842 рік). Прикрашають стіл картини, присвячені "Сазі про Нібелунги". На поверсі нижче є красивий настінний живопис, присвячений епосу про лебединого лицаря Лоенгріна (у його честь і був названий зал "Лебединий").

Спальні спокої королеви. Кронпринц Максиміліан відвідав в 1833 році Туреччину. Звідси вплив турецького стилю на обстановку спальні, в якій також є присутніми елементи романтичного стилю. Турецькі канапе були даровані баварському кронпринцу самим султаном.

Вітальня королеви Марії. Настінні картини в цій кімнаті присвячені не роду Віттельсбахів, а історичним сценам і долям старої фортеці. Тут зображені Хілтполд фон Швангай, міннезінгер, принц Конрадин, останній представник роду Гогенштауфенов, Мартін Лютер, реформатор церкви, а також прості люди, що жили раніше в цій фортеці і пов'язані з її історією.

Замок Hohenschwangau
Замок Hohenschwangau

Розмір оригіналу:   800x534
Тип: jpg   Дата:

Зал героїв. Картини цього урочистого залу відображають сагу про Велькіне, яка є частиною епопеї про Дітрихе фон Берне. Оповідь була втрачена в Німеччині, але пізніше, завдяки Норвезькому переказу, стала знову відома в XIII столітті. Картини розроблені по проектах Моріца фон Швіндт і виконані такими художниками як Глінк, Гіссманн, Неєр і Адам.

Кімната Гогенштауфена. Розпис цього приміщення присвячений роду Гогенштауфенів. Між династіями Віттельсбахів і Гогенштауфенів існував тісний зв'язок. У цій кімнаті впадає у вічі фортепіано, так званий "рояль Вагнера", зроблений з клена. Король Людвіг II, будучи хорошим піаністом, часто просив Ріхарда Вагнера зіграти що-небудь зі своїх творів. Домашню каплицю в еркері Людвіг II оформив сам. Її прикрашають дві російські ікони, даровані королеві російським царем Олександром I.

Нинішнім власником замку є Фонд Віттельсбахів. У замку проводяться екскурсії на різних мовах, у тому числі і на українській.

Замок Хоеншвангау відкритий для відвідувачів з 1913 року.

Відео: замок Хоеншвангау

Відео екскурсія по замку Hohenschwangau

21 травня 2014

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук