Через сім років один з найважливіших історичних пам'ятників Салонік – Палац імператора Галерія – знову відкриває свої двері для публіки. З вівторка Палац почав приймати відвідувачів щодня, окрім понеділка, з 9.00 до 16.00.

палац Галерія в Салоніках
палац Галерія в Салоніках

Розмір оригіналу:   840x352
Тип: jpg   Дата:

Палацовий комплекс Галерія був побудований у кінці III- го – початку IV- го віків, коли Гай Галерій Валерій Максиміан, римський імператор в 293-311 рр., вибрав Салоніки в якості столиці східної частини Римської імперії. Архітектурний ансамбль вважається кращим імператорським будинком пізньої античності, що зберігся, в Європі(IV ст.). Він має площу 9 000 кв.м, а в ранньохристиянську епоху був тимчасовим місцем проживання імператорів із-за важливості Салонік і його географічного положення між Римом і Новим Римом-Константинополем.

Комплекс є частиною більшого архітектурного ансамблю, що включає Ротонду і Арку Галерія(Камара).

Руїни палацового комплексу були виявлені в ході розкопок в другій половині ХХ-го століття. У 2008 році робота археологів по відновленню історичного об'єкту була нагороджена Європейським Союзом і Europa Nostra за виняткове і зразкове відновлення древніх розвалин, а також за перетворення покинутого простору в добре організований культурний об'єкт в самому центрі сучасного міста.

16 лютого 2018

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук