Джайпур – столиця штату Раджастхан. Місто назване на честь засновника Джай Сінгха Другого. Інша назва цього міста – “рожеве місто” – зобов’язано своїм походженням кольору більшості його будівель.
Хава Махал. Назва цього палацу, побудованого в 1799 році, переводиться як Палац Вітрів. Фасад його виходить на головну вулицю Джайпуру. Конструкція вікон зроблена так, що дозволяла жінкам спостерігати щоденне життя міста, при цьому самим залишатися непоміченими. З верхнього поверху палацу відкривається вид на усе місто. Окрім Хава Махал в міський палацовий комплекс входить також Мубарак Махал (Гостьовий Палац), побудований в кінці 19 століття.
палац Хава Махал
палац Хава Махал

Розмір оригіналу:   1152x862
Тип: jpg   Дата:

Джантар Мантар. Це обесрватория, побудована засновникам міста, Джай Сінгхом, який дуже захоплювався астрономією і астрологією. Він побудував п’ять обсерваторій. Джантар Мантар – найбільша і досі добре збереглася.
Фортеця-палац Амбер. Вона розташована в 11 км на північ від Джайпуру. За суворим фасадом – прекрасні інтер’єри, в яких прекрасно сполучені стилі Мугхал і Хінду.
Міський палац. Ця споруда складає сьому частину площі старого міста і є поєднанням таких архітектурних стилів, як Мугхал і Раджастан. Окрім Міського палацу в комплекс древнього міста включає Чандра Махав, храм Шрі-ланки Говінд Дев і музей “Сіті Пелас”.
У період Холі (березень-квітень) в Джайпурі проходить Фестиваль слонів, в цей час можна подивитися парад слонів. У Джайпурі відзначається свято Гангаур на честь богині Парваті. У липні-серпні проходить головне Джайпурське свято Тедж, також присвячене богині Парваті, яке упереджає початок сезону дощів.
У 20 км від Джайпуру знаходиться дивовижний природний куточок Галта. Говорять, що підземні джерела, що б’ють там, мають цілющі властивості. У цій місцевості розташовано декілька храмів, з яких найприкметнішим є храм бога Сонця. Галта особливо хороший після сезону дощів, коли усе навкруги покрито зеленим килимом. По дорозі в Галту можна подивитися Сісодія Рані Но Багх, чарівний палац з красивим садом, а також два храми, присвячені Вишну і Хануману.
У 40 км від Джайпуру знаходиться Санганер, знаменитий батиком, папером і джайпурською блакитною керамікою. Отже цей пункт обов’язково треба включити в план тим туристам, які розраховують на хороші покупки. Інших можуть зацікавити місцеві храми і палац. У 28 км міста розташований знаменитий центр текстильного ремесла Багру. У 40 км знаходиться містечко Самод, яке відоме своїм палацом, де сьогодні розмістився готель в історичному стилі.
Клімат Джайпур

Джайпур, що знаходиться в пустинному районі, є сухим і жарким місцем. Клімат Джайпуру має три основні сезони: літо – з середини березня до червня, сезон мусонів триває з липня по вересень і зима – в період з жовтня по березень.
Впродовж літа температури піднімається до 40 ° С, мінімальна температура 25,7 ° C, так що влітку в Джайпур краще не їздити. Мусони не приносять великого полегшення, оскільки опадів тут випадає мало. Зимовий сезон є кращим часом для відвідування Джайпуру, максимальні зимові температури піднімаються максимум до 22 ° С, мінімальні нічні коливаються в межах 7 ° C.

Джайпур. Кліматичні дані
Нічна і денна температура
температура Джайпур
температура Джайпур

Розмір оригіналу:   341x188
Тип: png   Дата:

 
– нічна температура °С ,                        – дена температура °С
Кількість опадів
опади Джайпур
опади Джайпур

Розмір оригіналу:   336x185
Тип: png   Дата:

– кількість опадів в мм
Число днів з опадами >1мм

днів з опадами в Джайпур
днів з опадами в Джайпур

Розмір оригіналу:   331x196
Тип: png   Дата:


– кількість днів з опадами більше 1 мм

 
Карта Джайпур, Індія


6 лютого 2014

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук