Яка людина не любить відпочивати, а одним з самих розповсюджених варіантів відпочинку на сьогоднішній день є туризм. Його особливістю є те, що кожна людина знаходить тут для себе щось цікаве, цікаве виключно для себе. Хтось в захоплені від річок, хтось від гір, комусь до вподоби етнічний туризм. Але є такі люди, які під час відпочинку хочуть перевірити себе на міцність. Комусь це може здатись дивним, але напружені нерви також можуть допомогти зняти втому.

Екстремальний туризм та подорожі
Екстремальний туризм та подорожі

Розмір оригіналу:   592x345
Тип: jpg   Дата:

Саме тому з кожним роком збільшується кількість бажаючих на екстремальні подорожі. Хтось хоче стрибнути з парашута, комусь більше до вподоби гірські лижи, є й такі хто бажає побачити красу підводного світу. Якщо говорити про країни Європи, то тут екстремальний туризм почав розвиватись та ставати масовим в середині 80-х років. В нашій країні це відбулось на 10 років пізніше.

Не дивлячись на те, що екстремальні подорожі з кожним роком стають все більш популярними, все одно більшість туристів надають перевагу пляжному, пізнавальному ти екскурсійному туризму. Хоча статистика стверджує інші цифри – 60% опитаних хотіли б спробувати екстремальний відпочинок. Причина такої парадоксальної ситуації дуже проста – більшість просто не знає що екстремальні подорожі включають в себе і куди треба їхати щоб таким чином відпочити.

Давайте спробуємо описати найбільш популярні екстремальні різновиди відпочинку:

  • Дайвінг – у всьому світі дуже популярний, в нього було б ще більше шанувальників, якби не ціна на обладнання. Бюджетний варіант одягу та акваланг обійдеться в $1000, хоча це одноразові витрати, в подальшому необхідно тільки подорожувати та витрачати гроші на проживання та їжу. Для тих кому такі екстремальні подорожі занадто дорогі, можуть брати обладнання в оренду, це дешевше, кожен раз необхідно платити в рамках $35.
  • Альпінізм – на сьогоднішній день альпінізм перетворився на цілу індустрію, яку популяризують та одночасно з цим розвивають. Зазвичай сезон альпінізму приходиться на літню пору, коли природні умови дають можливість максимально комфортно виконати поставлене завдання. Хоча існує ціла когорта людей, яким навіть зима не є перешкодою займатись улюбленою справою. Звісно, такі екстремальні подорожі виконують люди з досвідом, початківцям вирушати в гори самим не бажано. Найкращим варіантом для початківців буде мати в складі своєї групи як мінімум одного досвідченого альпініста і при цьому вибирати легкі маршрути.
  • Гірські лижи та сноубординг – зараз це дуже популярний різновид активного відпочинку. Саме лижи та дошка асоціюється у більшості при вживанні слів “екстремальні подорожі”. За останні двадцять років кількість прихильників гірськолижного спорту не тільки не зменшилась, а й навпаки – зросла в рази. Тим більше, що українцям зараз не обов’язково їхати в зарубіжні країні щоб покататись на лижах чи сноуборді. За останнє десятиліття в Карпатах створені для цього хороші умови, чого тільки вартує гірськолижний курорт Буковель.
  • Маунтинбайкінг – цій категорії екстремального відпочинку надає перевагу в основному молода частина туристів. Середній вік прихильників їзди по гірській місцевості 25 років, тобто це відпочинок для молодих. Хто хоч раз пробував з’їхати з гори на велосипеді, той ніколи цього не забуде та захоче ще раз відчути ці відчуття. Звісно, щоб займатись маунтинбайкінком необхідно мати хороший велосипед, але ціна його стартує від $500. Хоча можна завжди знайти вихід з будь-якої ситуації, наприклад, взяти в оренду велосипед.

Варто зауважити, що екстремальні подорожі на цьому переліку не закінчується, варіантів ще існує дуже багато. В будь-якому випадку можна знайти щось для себе, до душі.

4 березня 2024

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук