гірськолижні курорти
гірськолижні курорти

Розмір оригіналу:   1200x770
Тип: jpg   Дата:

Гірськолижні курорти Франції, Швейцарії і Італії, заманюючи туристів, усвідомлено перебільшують довжину доступних для катання трас на десятки і навіть сотні відсотків.
Коли справа доходить до довжини і ширини трас, розмір має значення для багатьох лижників, які вибирають конкретний гірськолижний курорт, порівнюючи ці дані. Зазвичай довжина трас вказується в кілометрах, і ці цифри часто надаються самим курортом або оператором підйомника. Незалежне німецьке дослідження довело, що багато хто з найвідоміших європейських зимових курортів штучно “роздуває” показники, що притягають гірськолижників.
За допомогою системи цифрового картографування, GPS і Google Earth, дослідники виміряли довжину посередині трас з урахуванням вигинів і поворотів на схилах. Потім ці дані порівняли з інформацією, розміщеною в путівниках і рекламних буклетах для гірськолижників. З’ясувалося, що ряд курортів істотно завищує свої показники, що є обманом споживача – адже туристи порівнюють співвідношення вартості скай-пасса і довжини трас, перш ніж зробити вибір на користь того або іншого схилу.
Неправдиві відомості про довжину гірськолижних трас можуть стати приводом для судових позовів з боку любителів зимових видів спорту.
Так, французький курорт Альп-д’Юез заявляє, що його траса Sarenne є найпротяжнішою в Альпах – цілих 16 кілометрів, тоді як насправді виявилось, що її довжина всього 10 кілометрів. Зона катання Milky Way офіційно має 400 кілометрів спусків, а реально – всього 252 (довжина трас перебільшена на 59%) Валь-д’Ізер приписав собі 64 неіснуючі кілометри (236 проти заявлених 300 або 27%)
Три Долини стверджують, що мають в розпорядженні 600 кілометрами спусків, тоді як їх всього 495 ( 21%), а зона катання Церматт-Червінія перебільшила довжину на 40%(257 кілометрів замість обіцяних 360).
Самі злісні “порушники”: швейцарський Корвач (Corvatsch, Санкт-Моріц) – заявлені 120 кілометрів трас, на ділі – всього 40, а це 200% перебільшення; Чотири Долини в Швейцарії – заявлені 400 кілометрів спусків, а насправді – 188 ( 112%), французька гірськолижна зона Ле-Сібель (Les Sybelles) має всього 146 кілометрів трас, а заявляє про 310 ( 112%), а австрійський Обергургль – 61 кілометр проти обіцяних 110 ( 80%).
Результати цього дослідження були опубліковані і доведені до відома професіоналів ще два роки тому. За цей час зони катання Франції, Швейцарії і Італії не змінили дані про свої траси. Тільки деякі курорти Австрії сприйняли інформацію серйозно – Майрхофен офіційно виправив інформацію про довжину трас на своєму сайті з 159 кілометрів на 133, а Хохціллерталь (Hochzillertal) визнав, що має в розпорядженні 88 кілометрів трас замість заявленого раніше 181 кілометра.

9 жовтня 2015

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук