Свята гора Афон в Греції – саме містичне місце на планеті, маленький шматочок райської землі, де споконвіку жили ченці, де відсутня мирська метушня і всілякі проблеми. Куди жінці немає доступу, а чоловікові потрібний спеціальний дозвіл. Це місце овіяне безліччю таємниць і легенд і незвичайно чудовими пейзажами.
гора Афон
гора Афон

Розмір оригіналу:   670x350
Тип: jpg   Дата:

Багато людей нашої планети прагнуть потрапитина цей півострів Греції, щоб побачити гору Афон. Ця гора розташована на сході півострова Халкідіки. Висота її над рівнем моря досягає – 2033 метри.
Гора Афон в Греції: історична довідка
Легенда говорить про те, що колись на горі Афон жили боги, до того, як перебралися на гору Олімп. У битві титанів Афон метнув в посейдона – бога морів, величезну скелю і на тому місці, де вона впала, утворився півострів Халкідіки. Від нього на всі боки відходять “пальці”, тут і був похований посейдон.
За легендою Пресвята Діва з Іоанном Богословом пливли на Кіпр. Але корабель наздогнав найсильніший шторм. І бурхливе море прибило корабель до берегів Афона. Це було давно ще в IV . Пресвята Діва звернулася до Господа Бога з проханням подарувати їй це фантастично красиве місце, на якому знаходиться гора.
Господь подарував і відповів таким чином: “Нехай це місце буде твоєю долею, твоїм садом, твоїм раєм і порятунком, а також гавань для тих, які шукають порятунку”. А в VII столітті цей півострів був відданий візантійським імператором Константом IV в розпорядження ченців.
До XI століття на півострові завдовжки в сімдесят кілометрів і шириною в дванадцять кілометрів було побудовано близько ста вісімдесяти монастирів. Нині на півострові заборонено будувати обителі, зараз там двадцять монастирів. Греки дбайливо зберігають те місце, де зароджувалися древні міфи і легенди.
Кому Афон підкоряється
Гора Афон в Греції – це не просто гора, а автономна чернеча республіка, яка знаходиться у складі держави Греції. Священний Кинот управляє чернечою республікою. Щорічно двадцять монастирів Афона висувають своїх кандидатів в Кинот. На Священній горі є свій губернатор, а за порядком стежить грецька поліція.
Паломництво на Афон
На Святу гору Афон в паломництво можуть вирушати тільки чоловіки. Ця традиція йде з середини V століття. А для відвідування гори в якості паломника треба отримати дозвіл. До берегів Афона паломників доставляють з пристані цього міста на катерах і поромах.
Для відвідування Святої гори чоловіки повинні приготуватися, оскільки там життя йде за духовними законами. Весь день проводять в роботі і в молитвах, в добу сплять один-три години. І паломники, які готові вирватися із земного тяжіння, вважають, що душа їх очиститься і наповниться світлом Святої гори.
Невелика гора Афон в Греції, але велике її значення в долях людей всього світу. У цьому святому місці здійснюється найголовніше і значне в долях усього людства, паломники на Святій Горі, із сльозами на очах здійснюють молитви про усіх нас.

4 серпня 2014

Автор:

Гора Афон в Греції Оцінка: 4.00 з 5
Всього оцінок: 4
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук