Тим, хто любить зиму, не боїться морозу і хоче прийняти участь в унікальному етнічному святі, треба швидше бронювати квитки в Хельсінкі, адже 28 лютого у Фінляндії відбудеться щорічний карнавал Калевали.
калевала у фінляндії
калевала у фінляндії

Розмір оригіналу:   680x509
Тип: jpg   Дата:

Епос Калевали
Калевала являється національним епосом Фінляндії і Карелії. Це збірка легенд, записаних і оброблених фінським лікарем Эліасом Леннротом, опублікована в 1835 році.
П’ятдесят зібраних в народі творів не мають загальної сюжетної лінії, але герої в них часто повторюються. Книга розповідає про створення світу, про першу ріллю, про таємницю виплавки руди, а головною дійовою особою є мудрий Вяйнямейнен.
У різних піснях він з’являється то просто співцем, то чарівником, то багатирем і незмінно б’ється із злою старою Лоухі і стоїть на варті фінських ідеалів.
калевала у фінляндії
калевала у фінляндії

Розмір оригіналу:   680x455
Тип: jpg   Дата:

Калевала шанується у Фінляндії не просто так : в 1917 році, коли фінни стали незалежними, підтримати національну єдність і зберегти свою історію їм допомогла саме ця збірка. А в середині XX століття вона була адаптована для дітей і перекладена багатьма мовами світу, тому добре відома і у нас.
Карнавал у Фінляндії
Основним майданчиком свята стають вулиці Хельсінкі. Тут упродовж усього дня організовуються костюмовані ходи і театралізовані вистави, що інсценують сюжети Калевали. Участь в них беруть як жителі Фінляндії різного віку, так і гості країни.
Окрім головної вистави, цього дня усі художні школи, концертні зали, театри і літературні клуби організовують численні безкоштовні заходи, також присвячені основній святковій тематиці.
Для того, щоб стати повноправним учасником карнавалу, досить надіти маску і повторювати дії оточення. Знання мови тут не проблема ─ усі зображувані сюжети прості і зрозумілі без перекладу.
калевала у фінляндії
калевала у фінляндії

Розмір оригіналу:   680x452
Тип: jpg   Дата:

Поїздка у Фінляндію у будь-яку пору року запам’ятається надовго, адже краса природи, можливість покататися на оленях або хаски, візит до Йоулупуккі і знаменита фінська лазня не залишать байдужими ні дітей, ні дорослих. А ось відвідування  Хельсінкі саме у кінці лютого здатне подарувати справжню казку, героєм якої можете стати і ви.

24 грудня 2013

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук