Якщо ви відправитеся в Ізраїль морем з Кіпру, то перше місто, яке вас зустріне на ізраїльській землі, буде Хайфа. Хайфа – це сучасне місто, що складається з декількох різних по своєму призначенню районів, з великим портом і з населенням більше 264 тисяч чоловік.
Відпочинок в Хайфі, в одному з пляжних готелів чимдалі від портової зони, може виявитися дуже вдалим. Хайфа розташовується в північній частині Ізраїлю, і звідси можна зробити декілька захоплюючих і не дуже довгих екскурсій в північну частину країни, де багато пам’ятників старовини.
Курорт Хайфа
Курорт Хайфа

Розмір оригіналу:   1110x839
Тип: jpg   Дата:

В основному Хайфу відвідують не туристи, а бізнесмени. І для них побудовані хороші і доглянуті готелі з різною зоряністю, від 3 і до 5 зірок. Це місто лежить на схилах величної і красивої гори Кармель, покритої лісом.
ІСТОРІЯ

Хайфа заснована ще в римську епоху, до нашої ери. Назва міста швидше за все походить зі слова, яке означає “захищена гавань”, адже гора Кармель захищає Хайфу від штормових вітрів. Хайфа упродовж віків була великим середземноморським портом. На горі Кармель знаходився монастир кармелітів – вони навіть дістали свою назву від цієї гори.
Оскільки місто знаходиться між горою і морем, воно має особливу будову. На горі Кармель знаходяться центри розваг і покупок, дорогі житлові райони і готелі вищої категорії. Середня частина міста є більшою мірою торговою зоною. А ближче до моря знаходяться пляжі, портова зона і готелі. У Хайфі традиційно мирно уживаються самі різні релігії – тут знаходиться дуже красивий сад Бахаі, і головний храм цієї релігійної общини. Золотистий купол цього храму дуже прикрашає міський пейзаж.

Історичні фото Хайфи
Історичні фото Хайфи

Розмір оригіналу:   1110x353
Тип: jpg   Дата:

ПАМ’ЯТКИ
Найголовніша міська пам’ятка Хайфи – це гора Кармель, заввишки 546 м.  На цій горі, в печері, аскетично жив біблейський пророк Ілія, про якого говорять, що він не помер, а живим вознісся на небо. В наші дні гора Кармель є житловими кварталами, парками і оглядовими майданчиками. Католицький монастир кармелітів, Велика синагога Хайфи, знаменита на весь світ печера Іллі Пророка так само знаходяться на цій горі. Персидські сади Храму Бахаі і його золотий купол так само знаходяться на горі Кармель.
Гора Кармель
Гора Кармель

Розмір оригіналу:   1110x1595
Тип: jpg   Дата:

Тури в Хайфу познайомлять вас з множиною цікавих будов і місць цього міста. Серед них будівля монастиря Кармелітів “Зірка Морів”, цікавий район, в якому раніше була німецька колонія, – Мошава Германіт, своєрідна в архітектурному відношенні будівля Техніона – музею науки і технології, побудованого в 1912 році.
Можливо, вам буде так само цікаво відвідати Ганн-Ем – Сад Матері, на території якого розташовується Музей історії Стародавнього Світу і зоопарк. У Хайфі взагалі безліч музеїв, особливо для такого загалом невеликого міста: Музей Хайфи, Національний Морський Музей, Музей японського народного мистецтва, Музей музики, Сад Скульптур, і багато інших пам’яток.
У Хайфі знаходиться дуже великий і красивий парк, що загалом рідкість для пустинного Ізраїлю: це заповідник Ха-Кармель. Спеціальний пам’ятний парк оточує так само гробницю барона Едмонда Ротшильда і його дружини. Верхнє і нижнє місто пов’язані між собою лінією фунікулера з двома поїздами і тривалістю поїздки 6 хвилин.
І на завершення короткометражний відеоогляд про курорт Хайфа

28 січня 2014

Автор:

Курорт Хайфа Оцінка: 5.00 з 5
Всього оцінок: 1
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук