1 вересня – морочлива пора для батьків, колишніх дошколят. Маса сил і нервів витрачається, поки батьки придбавають необхідні майбутньому школяру речі: шкільну форму, ранці, зошити і багато що інше. Мало хто з батьків замислюється, але купити ранець в Україні дитині в обов’язковому порядку необхідно безпечний для його здоров’я, з жорсткою спинкою і каркасом. Проте не менш важливо підготувати дитину до школи в психологічному плані. Як це зробити? Про це і піде мова в нашій статті.
підготовка до школи
підготовка до школи

Розмір оригіналу:   670x413
Тип: jpg   Дата:

Нехай дитина “відчуває ваше плече”.
Відчуття підтримки з боку близьких людей потрібне дитині в цей період. Щодня йому доведеться контактувати з величезною кількістю незнайомих людей – учителями і однокласниками. Не варто лаяти його за щонайменшу провинність, в незнайомій обстановці людям властиво втрачатися і здійснювати помилки. Спокійно поясните йому, де і що він зробив неправильно. Головне – не дати йому втратити віру в себе. Не залишайте непоміченими досягнення дитини, не скупилися на похвалу, а дайте зрозуміти, що ви його любите і їм гордитеся.
Допомагайте з домашніми завданнями.
Робіть їх разом з дитиною, корисно буде проводити їх в ігровій формі – діти так набагато краще засвоюють інформацію. Корисно користуватися цим принципом і при купівлі шкільного приладдя, адже чим більше предмет нагадує іграшку, тим більше привабливим буде заняття з його використанням.
Стежте за режимом дня.
Дитина не повинна весь день корпіти над підручниками, залишайте йому час для відпочинку. Пам’ятаєте також про те, що концентруватися на одному занятті довше 15 хвилин дитині психологічно важко, обов’язково робіть перерви, в які можна проводити, приміром, фізичну розминку.
Спостерігайте за шкільним життям дитини.
Особливо важливі перші декілька місяців – в цей час зазвичай “спливають” проблеми в поведінці дітей. У дитини може виникнути надмірна агресія і запальність, або навпаки він стане боязливим і плаксивим. У випадку якщо проблема в невмінні порозумітися з однолітками або труднощах в засвоєнні матеріалу звертайтеся до фахівців – психолога або невролога. Проте якщо дитина не переносить шкільний ритм життя, страждає від головних болів і постійно втомлюється, варто замислитися про навчання екстерном (вдома).
Підготовка до школи – відповідальний крок, і від батьків багато в чому залежить майбутнє дитини, визначуване в цей період.

30 жовтня 2015

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук