Це невелике містечко знаходиться в Центральному окрузі країни Ізраїль і лежить на південному сході від Тель-Авіва, приблизно в 20-ти кілометрах від мегаполісу.

Центральна адміністративна будівля міста Реховот
Центральна адміністративна будівля міста Реховот

Розмір оригіналу:   794x640
Тип: jpg   Дата:

Ім'я міста

Період 1882-1903 років відомий в історії великою іммігрантською хвилею в Палестину єврейських біженців, що рятувалися від погромів. Саме під час Першої алії – в 1890 році – польські репатріанти, в основному вихідці з Варшави, члени співтовариства "Менуха Ве-нахабі" заснували незалежне від влади барона Ротшильда сільськогосподарське поселення – Реховот. Що за ім'я отримало майбутнє місто? У перекладі з івриту слово "реховот" означає "простори".

В давнину це ж ім'я носило місто, що лежить на південному заході від іншого селища – Бєер-Шеви, побудованого в пустелі Негев. Те старовинне місто проіснувало до 4-6-го століття візантійсько-християнського періоду і за переказами розпочалося з виритого праотцем Ісааком колодязя, нареченого "Реховоф" – "широкі простори". Селище 19-го століття спочатку називали Дуран – це була викуплена у арабів пустинна ділянка землі.

А незабаром поселенці вирішили перейменувати місце на честь біблейського колодязя, і з'явився знову Реховот на священній Землі Ізраїлю, почав розвиватися і розквітати.

Вид на місто Реховот
Вид на місто Реховот

Розмір оригіналу:   1200x754
Тип: jpg   Дата:

Історія розвитку

Поряд із старовинним був і недавній колодязь, виритий колишнім хазяїном землі. За колодязями ретельно стежили, адже вода в пустелі рівноцінна життю, а конфлікти із-за неї можуть принести безліч бід. Перші будинки зростали поряд з наметами бедуїнів. На піднесеності встановили дзвін, в який дзвонили, оповіщаючи про наближення небезпеки. Дзвін цей зберігся до наших днів і встановлений на одній з центральних вулиць міста – вулиці Яків.

Звичайно, зараз дзвін вже не дзвонить, але нагадує жителям і приїжджим про перших поселенців, їх самовіддану працю і досягнення.

Земля нового селища (чи "мошава") Реховота оброблялася маленькою групою одинаків – молодих дівчат і хлопців, їх було 31 людина. Колоністи прекрасно ладнали з арабськими робітниками, з якими працювали рука в руку в дружній і доброзичливій атмосфері. У 1891 році працівники зібрали багатий урожай фруктів, мигдаля і маслин. Піщані дюни і голі верхівки гірок зазеленіли апельсиновими гаями і виноградниками. Виноград продавався в сусіднє місто Рішон-ле-Ціон, де знаходилися виноробницькі заводи.

Багатим урожаям сприяли і м'яка погода в Реховоті, і творча діяльність його жителів, яким, не дивлячись на прагнення зберігати мирні добросусідські стосунки, доводилося стикатися з ворожими діями деяких кочових арабських племен і бедуїнських пологів.

З початку 20-го століття (у 1904 році) реховотські околиці покрилися цитрусовими плантаціями. Стало рости і населення, що, передусім, пов'язано з прибуттям в 1906 році перших йеменських репатріантів, що заселили сусідній з селищем район Ша'араім. Але особливо швидко Реховот почав розвиватися в 30-і роки минулого століття. З Тель-Авіва в 1932 році в мошав переїхала випробувальна Сільськогосподарська станція, яка згодом стала сільськогосподарським факультетом Єврейського університету, центр якого знаходиться в Єрусалимі.

Хімік Хаім Вейцман, перший президент ізраїльської держави, в 1934 році заснував в поселенні Дослідницький інститут ім. барона Ізраїлю Мозеса Зіфа, на базі цього наукового закладу вже в 1949 році в Реховоті виник найбільший в Ізраїлі НДІ природних наук ім.Х.Вейцмана. До речі, сам президент з 1936 р. по 1952 р. вважався якраз реховотським жителем, і на території інституту відкрили в наші дні його будинок-музей.

Офіційний статус міста Реховоту був присвоєний в 1950 році. Розглядаючи сьогодні карту Реховоту, ви знайдете тут усі атрибути сучасного міста : висотні будинки і новобудови, парки і супермаркети, концертні зали і кінотеатри, численні офіси і підприємства, лікарні і бюро по працевлаштуванню.

Інститут ім. Х.Вейцмана

Центральний вхід в інститут і парк імені Вейцмана
Центральний вхід в інститут і парк імені Вейцмана

Розмір оригіналу:   800x575
Тип: jpg   Дата:

Місто Реховот в Ізраїлі, зовсім невелике по площі і кількості людей, що мешкають в ньому, знамените на весь світ завдяки науково-дослідній і учбовій установі – інституту імені Вейцмана, відомому не менше, ніж, наприклад, Техніон в Хайфі, академічний коледж і дослідницький інститут моди, текстильних технологій і дизайну ім. Шенкара в Рамат-Гані або Тель-авівський університет. Колись будівництво інституту починалося на дюнах: навкруги було лише море піску, ні дерева або травички.

А вже через декілька років територія інституту змінилася до невпізнання, перетворившись на прекрасний сад, благо погода в Реховоті і Ізраїлі дозволяла творити дива.

Парк Вейцмана – улюблене місце відпочинку жителів Реховоту і їх гостей, він повний дивовижних скульптур і дивовижних рослин, тут можна зустріти будови незвичайного дизайну і відпочити на затишних зелених лужках. На величезному просторі парку відведено місце оригінальним "дитячим" атракціонам: в ігровій формі діти, та і дорослі теж, можуть "пограти" з основними фізичними законами буття, познайомитися з поняттям "хвиля", поекспериментувати з силою тяжкості.

Одна з існуючих 8-ми оригінальних авторських копій скульптури "Юнікорн" ("Одноріг") Сальвадора Далі прикрашає фойє хімічного факультету.

Скульптура Далі "Одноріг" в учбовій будівлі інституту ім. Вейцмана
Скульптура Далі "Одноріг" в учбовій будівлі інституту ім. Вейцмана

Розмір оригіналу:   800x598
Тип: jpg   Дата:

Скульптура Натана Раппопорта "Дерево Знань", що здіймає до неба темні "гілки"; конференц-зал, що виблискує склом, де проводяться міжнародні наукові зустрічі і читають лекції наукові світила; найбільша наукова бібліотека; перший, розміром до цілої кімнати, ізраїльського комп'ютера Weizac, що досі зберігається на факультеті математики – усе це покажуть відвідувачам Центру Вейцмана, розміщеного на площі в 130 гектарів (1,3 км2).

Сільськогосподарський факультет університету
Сільськогосподарський факультет університету

Розмір оригіналу:   800x600
Тип: jpg   Дата:

Тут вчаться і працюють більше 2600 чоловік, серед яких майже 1000 учених, що ведуть багатогалузеві дослідження, і більше 1000 студентів, що вивчають комп'ютерні науки, математику, фізику, хімію, медико-біологічні дисципліни.

На карті країни

Район багатоповерхівок міста
Район багатоповерхівок міста

Розмір оригіналу:   800x600
Тип: jpg   Дата:

Сучасний Реховот в Ізраїлі вважається науковим містечком, що грає ключову роль в наукових досягненнях країни. Місто лежить в самому центрі Ізраїлю, в 12 кілометрах від середземноморського узбережжя. Якщо вважати по прямій лінії, то Реховот на карті Ізраїлю знаходиться:

  • в 71 кілометрі від Бєер-Шеви;
  • в 38 кілометрах від Єрусалиму;
  • в 104 кілометрах від Хайфи;
  • в 33 кілометрах від Раанани.

Якщо придивитися, то на фото герба Реховоту під схиленими гілками апельсинового дерева видні: розкрита книга і мікроскоп. Але справжньою емблемою міста Реховот стала яйцевидна за формою будівля прискорювача елементарних часток, що височіє над деревами Вейцмановского інституту.

31 серпня 2019

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук