На сьогоднішній день в індустрії туризму таке поняття як релігійний туризм посідає доволі суттєве місце. Духовні центри, культові музеї, мечеті, собори, монастирі – все це є туристичними об’єктами, які користуються великим попитом, причому цей попит з кожним роком стає все більшим та більшим. Пам’ятники культури, історії та релігії є суттєвим мотиватором для відвідування туристами тих чи інших міст та навіть цілих регіонів.

Релігійний туризм в Єгипті
Релігійний туризм в Єгипті

Розмір оригіналу:   1000x663
Тип: jpg   Дата:

Наприклад, мало хто знає, що у Франції практично 60% всіх пам’ятників які охороняє держава, являються туристичними релігійними об’єктами, які регулярно відвідує велика кількість людей. Причому приїздять вони не тільки з самої Франції, але й з інших країн.

За роки незалежності в Україні релігійний туризм теж почав розвиватись, турагенції на регулярній основі організовують тури як в середині країни, так й за її межами. Враховуючи той факт, що Україна є християнською державою, левова частина туристів відвідує Грецію, Італію, Ізраїль.

Варто зазначити, що релігійний туризм можна умовно поділити на три форми:

  • паломництво;
  • екскурсійний туризм;
  • спеціалізовані тури.

Під час паломництва віруючі люди відвідують різного роду релігійні святині, при цьому переслідують основну мету – побачити на власні очі місця, які займають в їх вірі наріжні місця. Наприклад, серед християн України найпопулярнішим місцем паломництва є Свята Земля, зокрема, місто Єрусалим, де знаходиться Гроб Господній. Особливий ажіотаж з такого роду поїздками починається напередодні великих християнських свят, в ці періоди релігійний туризм в турагенціях може навіть переважати звичайний.

Ще одна форма – екскурсійний туризм, в основному він представляє різного роду екскурсії, які тривають не більше одного-двох днів. Його пропонують як для дорослих, так і для дітей та підлітків.

Існують також спеціалізовані тури, досить часто вони проводяться на вихідні дні і займають дві-три доби. Під час таких екскурсійних турів відвідуються значимі для регіону релігійні місця, релігійні пам’ятки минулого, храми та монастирі.

Варто зазначити, що релігійний туризм актуальний та користується попитом не тільки у християн. В Україні проживають також представники інших релігій – мусульмани, іудеї, буддисти та ін.

Наприклад, послідовники ісламу кожен рік під час священного для них хаджу намагаються відвідати Мекку, яка знаходиться в Саудівській Аравії. В цей період туристичні агенції навіть організовують чартерні рейси, якими користується велика кількість українських мусульман.

Досить часто релігійний туризм використовують буддисти, які відвідують різноманітні релігійні споруди на Тібеті, в Індії, а також в Китаї. Правда такі тури не є такими масовими як те ж саме паломництво християн до Єрусалиму.

Не варто забувати й про те, що релігійний туризм є не тільки експортним варіантом. Наша країна має ряд важливих місць, які ваблять прочан з закордону. Наприклад, всі знають про таке українське місто як Умань, але мало кому відомо, що сюди один раз на рік приїздить з усього світу багато євреїв-хасидів. Всі вони бажають зустріти свій Новий рік саме тут, саме в цьому українському місті. Точніше не скільки в Умані, скільки поряд з могилою цадика Нахмана. Тому в вересні або жовтні сюди приїздить багато євреїв, їх кількість така велика, що це інколи створює для міських жителів ряд проблем.

Слід відмітити, що релігійний туризм як у світі, так і в Україні має великі перспективи до свого розвитку. З кожним роком стає все більше бажаючих долучитись саме до цього різновиду туристичних подорожей. Завдяки релігійному туризму є можливість розширити і свій кругозір і відвідати святі місця для представників всіх віросповідань.

14 березня 2024

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук