У Греції я вже бувала двічі, на острові Кріт, і в Афінах, і хоча поїздки мені дуже сподобалися, без особливого захвату зустріла пропозицію друзів відпочити в  сучасній Елладі ще раз – на острові Тасос. Тим паче, що це північ Греції. Забігаючи вперед скажу, що про своє “нехотіння” я потім пошкодувала,  зараз дуже рада, що змогла побувати в такому дивовижному місці. Проте – по порядку.
Тасос з висоти пташиного польоту
Тасос з висоти пташиного польоту

Розмір оригіналу:   670x445
Тип: jpg   Дата:

Маршрут подорожі до острова Тасос ми розробили заздалегідь. Прямих перельотів туди немає, тому вирішили узяти квитки до Салонік. А там узяти напрокат автомобіль і вже на ньому добиратися до місця призначення. Треба сказати, що такі автомобільні поїздки по країнах я люблю. Дізнатися про країну більше, ніж з вікна машини, можна, мабуть, тільки зробивши по ній пішу подорож. Проте в три тижні відпустки це ніяк не укладалося, тому було вирішено – автомобіль.
Аеропорт в Салоніках, тут же прокат авто
Аеропорт в Салоніках, тут же прокат авто

Розмір оригіналу:   670x304
Тип: jpg   Дата:

Хочу відмітити, що якщо летіти до Салонік  компанією “ВІМ-Авіа”, то квиток обійдеться приблизно в дві тисячі шістьсот гривень, умови перельоту в економ-классі зручні, час перельоту – дві години тридцять хвилин “з копійками”. Мінус один: говорять, що “ВІМ-Авіа” часто затримує рейси на дві-три години. Чи це так – не знаю, напевно, нам повезло, і ми відлетіли вчасно. Хоча, думаю, щоб заощадити можна і почекати годину-другу.
Літак компанії ВІМ-Авіа
Літак компанії ВІМ-Авіа

Розмір оригіналу:   670x461
Тип: jpg   Дата:

Авто в Салоніках ми узяли без проблем, розпитали про всяк випадок дорогу (хоча у нас і була з собою карта) до невеликого містечка Кавала, звідки увечері йшов пором на Тасос. Менеджер в пункті прокату сказала, що пором ходить до острова ще від невеликого села Керамоті, але через різницю у відстані до населених пунктів (п’ятдесят км) ми вирішили відпливати увечері з Кавали. Проїхавши три години по країні, і ще близько сорока хвилин на поромі, ми у мети – столиці острова міста Ліменас. Номери в готелі заздалегідь не бронювали, вирішили вибрати на місці, але втомившись за день, зайшли в той, що перший попався, і не помилилися. Тепер сміливо можу усім рекомендувати готель “Тімолеон”.
Готель Тімолеон
Готель Тімолеон

Розмір оригіналу:   670x525
Тип: jpg   Дата:

Не можна сказати, що я байдужа до зручностей, але ця “троячка” припала мені за смаком. Хороше обслуговування, чисті затишні номери, пляж в п’ятдесяти метрах від готелю, і головне – вид з вікна на порт – приголомшливо! Ціна двомісного номера за добу в перерахунку на гривні приблизно сімсот п’ятдесят гривень. Залишивши машину на парковці з самого ранку оглядати місто, ми відправилися пішки. До речі, на моє питання менеджерові готелю чи багато тут відпочиває гостей з України, та відповіла, що на її пам’яті ми – друга компанія. Це трохи порадувало. Я дуже люблю своїх співвітчизників, але тільки удома, в Україні. Чомусь за кордоном, у багатьох з них починають проявлятися, м’яко сказати, деякі негативні риси.
Підпливаємо на поромі до Тасосу
Підпливаємо на поромі до Тасосу

Розмір оригіналу:   670x444
Тип: jpg   Дата:

Насамперед ми відправилися оглядати древні будівлі. Люблю бродити по руїнах, уявляючи, як декілька сотень або тисяч років назад тут кипіло життя, даю волю фантазії, намагаючись уявити, як вони були одягнені, як жили, любили, сварилися, мирилися. Спробуйте так само – дуже захоплює! У Ліменасі є древній театр, що добре зберігся, будівлі приблизно п’ятого століття до нашої ери. Колись тут влаштовували театральні вистави, потім, під час панування римлян – гладіаторські побоїща і бійки з дикими тваринами. Тут і зараз проходять різні концерти, і театральні постановки. Нам знову повезло, і в перший же день ми потрапили на концерт рок-музики місцевого масштабу.
Древній театр в Ліменасі
Древній театр в Ліменасі

Розмір оригіналу:   670x405
Тип: jpg   Дата:

До речі, назва острова “Смарагдовий” відбулася із-за великої кількості на ньому зелених лісів, але його ще називають і “Мармуровим”, тому що гори на острові складаються з відмінного білого мармуру. Взагалі, на древні розвалини можна наткнутися, просто гуляючи по місту. Можу порадити для відвідування ще археологічний музей, розташований навпроти рибальського порту, в якому дуже цікаво представлена різними експонатами багатотисячна історія острова Тасос.
Археологічний музей
Археологічний музей

Розмір оригіналу:   670x485
Тип: jpg   Дата:

Дуже сподобалася прогулянка на човні навколо острова. А якщо захочете перекусити – відвідаєте одно з численних кафе або таверн на набережній. Там чудові блюда і відмінне вино. З вином у нас стався смішний випадок: ми шукали легендарне “Тасінос”, проте його ніде не було. Лише в одному кафе офіціант приніс нам пляшку іншого вина, запевняючи, що воно анітрохи не гірше, і кажучи, що якщо воно нам не сподобається, то він готовий втопитися в морі. Вино дійсно виявилося чудовим, і молодий грек залишився жити.
Кафе в Ліменасі
Кафе в Ліменасі

Розмір оригіналу:   288x400
Тип: jpg   Дата:

Розповідати про острів Тасос можна ще довго. Але краще відправитися у подорож до острова Тасос і побачити усе самим. Тому поспішите купити путівку на Тасос, можливо, встигнете стати “третіми” українцями на острові!

11 червня 2014

Автор:

Смарагдовий острів Тасос (Греція) Оцінка: 4.00 з 5
Всього оцінок: 1
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук