фестиваль Дуссехра
фестиваль Дуссехра

Розмір оригіналу:   300x190
Тип: jpg   Дата:

Дуссехра – індуїстський фестиваль, що втілює перемогу добра над злом . Він широко відзначається мільйонами індійців по всій країні. Дуссехра пішло від санскритського слова “Даша – Хара” і переводиться як усунення десяти поганих якостей.
У різних частинах Індії фестиваль називають по різному – Віджая Дашамі, Дасара або Дашаін . Цього року святкування Дуссехри випало на 3 жовтня. Існує легенда про те, що цього дня Господь Рама убив демона Равану і врятував свою викрадену дружину – Сіту. Цього дня влаштовуються ярмарки, де розташовують великі опудала Равани (міфічний король Шрі-Ланки). Увечері ці опудала спалюються під тріумфування натовпу.
Дуссехра так само відзначається як завершення дев’ятиденного фестивалю Наваратри. Цього дня у воду опускаються фігури, які були приготовані в перший день Наваратри, а послідовники, які дотримували пост весь цей час, тепер відвідують друзів і родичів, обмінюються поздоровленнями і солодощами.
Щороку в різних частинах Індії розігрують спектакль про перемогу Рами над десятиголовим демоном Раваною. Найвідоміший спектакль проходить в столиці Індії в Червоному Форті. У спектаклі показується життя Рами і його пригоди і героїчні подвиги під час сутички з Раваною. У східній частині Індії, включаючи штат Західної Бенгалії індуїсти відмічають перемогу Богині Дургі над демоном Махішасура.

5 жовтня 2014

Автор:

У Індії відмітили фестиваль Дуссехра Оцінка: 4.50 з 5
Всього оцінок: 2
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук