Індія – дивна країна. Ваблячі заходи, буддистські ступи, гній священних корів, ранковий Ганг, просвітлення, жара, справжнє кокосове молоко і кока-кола зварена у бочці. Нав’язливі жебраки і всезнаючі очі сикхів. Країна контрастів. Я провела в Індії досить великий час. Бігла звідти. А тепер шукаю можливість повернутися назавжди.
Індія
Індія

Розмір оригіналу:   1200x675
Тип: jpg   Дата:

Індія цікава, але не проста для самостійної подорожі країна. Постараюся дати декілька практичних порад. Можливо, допоможе тим, хто вирішить відвідати її, як і я самостійно.
Індійські хлопці
Індійські хлопці

Розмір оригіналу:   1200x675
Тип: jpg   Дата:

1. У Індії говорять на безлічі національних мов. Але другим державним є англійський. Запасіться словничком. Український англійський і індійський англійський дещо відрізняється вимовою. І тоді на допомогу приходить словничок. Іноді досить дати прочитати незнайоме індусові слово в словнику, і спільна мова знайдена.
2. Не вірте хелперам. Дуже рідко хто збереться вам допомагати безкоштовно. Якщо вас запросили безкоштовно подивитися місцеву школу, піднесли до потягу речі, показали ваш готель, який загубився- з вас швидше за все попросять грошенята. Але не велику суму.
3. Ще удома віддрукуйте карту з приблизним маршрутом. Краще якщо карт буде декілька. На англійському і інша на місцевому. Тикаючи пальцем в місто на карті більше шансів до нього доїхати.
4. Хочу збентежити. Для індусів ми просто білі мавпи. Багаті мавпи. Якщо дати хоч одну, найменшу рупію, збіжиться за подаянням пів Індії. Я рятувалася тим, що давала українські гривні(до речі, це ще відмінний сувенір з України) Але це крайній захід. Найдієвіше просто ігнорувати.
5. І найголовніша порада – посміхайтеся. Спочатку Індія настільки шокує, що хочеться бігти від неї назавжди. Але усмішливих і миролюбних вона швидко приймає. І показує свої самі дивні і барвисті сторони. Зі своїми богами, пахощами і танцями, океанами і пальмовими гаями.

21 лютого 2014

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук