Велорюкзак – така ж незамінна річ для любителів велосипедного туризму як і велосипедний шолом для любителів екстремального катання. І не важливо, чи збираєтеся ви на пікнік за місто або вирушаєте в серйозний багатоденний похід – якісний і практичний велорюкзак зробить ваш відпочинок набагато простіше і приємніше.
рюкзак для велосипедів
рюкзак для велосипедів

Розмір оригіналу:   820x520
Тип: jpg   Дата:

Існують рюкзаки, які розташовуються за плечима, вони найчастіше використовуються для їзди в межах міста. Вони повинні мати обтічну форму, зручні лямки з грудним фіксатором і поясом, вентильованою тканиною (на спинці), кишенею для “швидкого доступу” і кріпленням для шолома. Для одноденної міської експедиції подібного набору цілком достатньо.
Але якщо ви вирушаєте на лісові стежини або збираєтеся підкорювати гористі місцевості, зайве навантаження на спину ні до чого. Втім, і по асфальту їхати легше, коли уся тяжкість поклажі лежить не на велосипедистові, а на багажнику.
Тому, перед тим, як перейти до питання вибору велорюкзаку хочу оговоритися, що до купівлі якісного велорюкзака не можна підходити “абияк”. Щоб створити якісний товар, який служитиме довгі роки, треба підібрати якісний матеріал і добре його зробити, крім того, потрібні знання по анатомії, фізіології, матеріалознавству, аеродинаміці і багатьом інженерним дисциплінам. Тому вибирати велорюкзак треба в спеціалізованому магазині, наприклад інтернет-магазин Rukzachok пропонує багатий вибір рюкзаків для велосипедів http://www.rukzachok.com.ua/catalog/ryukzaki/filter:o:naznacenie=velosipednye-rukzaki  від всесвітньо відомих виробників таких, як Dakine, VAUDE, Deuter та інщі. Для того, щоб уточнити ціну і придбати велорюкзак, ви можете подзвонити по телефону на номери вказані в нижній частині сторінки та уточнити всі ваші питання. Менеджер добре володіє інформацією, щодо представлених велорюкзаків і допоможе вам з вибором, враховуючі ваші побажання та особливості його використання у ваших цілях.
Як вибрати велорюкзак
Основні критерії вибору при купівлі велорюкзака – це міцність, зручність і ергономічність, наявність хороших кріплень до багажника, збалансована форма і зовнішня привабливість.
Міцність оцінюється за матеріалом, з якого виготовлений рюкзак і якості швів, замків, кріплень. Кращим матеріалом для велорюкзака вважається кордура (Cordura), але він же і найважчий, до того ж дорогий. Альтернативою можна вважати нейлон Oxford або тканину під назвою авізент (авіаційний брезент) – вона по міцності не поступається кордурі, але при цьому пропускає повітря, що не дасть скупчитися конденсату усередині велосипедного рюкзака при перепаді температур.
Оцінка якості швів робиться “на око” безпосередньо при купівлі. Оглянете велосипедний рюкзак, чи немає на ньому ниток, що висять, чи не розпустилася строчка де-небудь. Відкрийте і закрийте усі блискавки і кишені – вам повинно бути зручно ними користуватися.
Перед вибором ідеально підходящого саме для вас велорюкзака слід ознайомитися з їх видами.
Односекційні і мультисекційні рюкзаки
Велорюкзаки бувають односекційні (загальний внутрішній простір) і мультисекційні (розбірні, такі, що складаються з декількох секцій – від двох до п’яти, кожна з яких окремо кріпиться до багажника).
Мультисекційні рюкзаки підійдуть тим, хто здійснює велопрогулянки на різні відстані і кожного разу бере з собою не лише ремонтний набір для велосипеда, але і різну кількість речей. Мінус в тому, що переносити такий велосипедний рюкзак в руках дуже незручно.
Якщо ваш туристичний набір приблизно однаковий, варто звернути увагу на односекційні велосипедні рюкзаки. Інакше їх називають “штани”. Штани можуть бути різною місткістю – від 50 до 100 літрів. Об’єм підбирається під конкретне завдання, тобто під набір речей, які ви з собою возитимете. Зверніть увагу, що діаметр “штанів” може бути різним. Якщо ви плануєте вкладати туди конкретний предмет, заздалегідь виміріть його і при купівлі порівняєте розміри. Але не беріть сильно широкий велорюкзак – це може заважати при русі.
Правильний рюкзак-штани має міцні кріплення до багажника, довжина “штанів” – до осі колеса. Рюкзак для велосипеда обов’язково повинен мати ремені для стягнення порожнього об’єму згори. Закриватися він може як на блискавку, так і на затягування – кому як зручніше.
Конструкція велорюкзака може мати жорсткі вставки – так він збереже форму, незалежно від того, порожній або повний. Може, навпаки, бути просто великим мішком, зшитим у формі велосипедного рюкзака. Такий рюкзак легший, в нього можна вмістити більше речей, його легко прати.
Безпека
Зовнішні характеристики іноді не менш важливі, ніж ергономіка. Виробники забезпечують велорюкзаки кольоровими вставками, яскравими емблемами. Можна вибрати велосипедний рюкзак, що гармоніює з кольором байка. Добре, коли задня частина велорюкзака забезпечена світловідбивачами – це плюс до безпеки.
Замість висновку
Вибравши велорюкзак і збираючись в похід, не забудьте декілька простих правил поводження з велосипедним рюкзаком, які допоможуть зробити вашу подорож простою і приємною.
  • По-перше, важкі і рідко використовувані предмети збираються в нижню частину. “Штани” мають бути приблизно рівні по вазі між собою, інакше байк увесь час “відводитиме” убік.
  • По-друге, щоб мати можливість носити велосипедний рюкзак на спині, уникайте укладати жорсткі предмети, що випинають, біля спинки.
  • І по-третє, наповнюйте “штани” повністю. Якщо після цього у вас залишилося ще багато місця, складіть згори легкі, але об’ємні речі.
Вдалого вибору і приємних подорожей!

17 липня 2016

Автор:

Велорюкзак: вибираємо кращий Оцінка: 4.00 з 5
Всього оцінок: 1
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук