Велотуризм – цей вид туризму останнім часом стає дуже популярним серед населення. У його користь говорить безліч чинників, серед яких :

 • повна безпека для довкілля;
 • рівномірні фізичні навантаження, які позитивно впливають на розвиток здорового організму в цілому;
 • цей вид туризму приносить естетичне задоволення від природних і міських видів;
 • можливість повноцінного активного відпочинку на природі;
 • невеликі витрати на устаткування і спорядження.

Найголовнішим атрибутом будь-якого велотуриста є безпосередня наявність власного велосипеду. Звичайно, завжди можна скористатися послугами прокатних салонів і узяти велосипед на прокат. Але у такому разі можна забути про повну упевненість у вашому транспорті, а в цьому виді туризму упевненість в спорядженні – це головна гарантія повноцінного відпочинку для велотуриста.

Велотуризм
Велотуризм

Розмір оригіналу:   670x503
Тип: jpg   Дата:


Сьогодні вибрати відповідну для вас туристичну модель велосипеду – нелегке завдання. Адже навіть в межах одного магазину, який спеціалізується на продажі велосипедів, можна одночасно зустріти декілька моделей з рівною ціновою категорією. Треба відмітити відразу, що придбати якісну і надійну велотехніку за низькою ціною вам, точно, не вдасться. У функціональні вимоги до туристичних велосипедів входить подолання великих відстаней по різній місцевості (місто, автотраси і бездоріжжя), тому при виборі цих моделей слід особливу увага звернути на такі показники, як: надійність рами, укріплені колеса, не дуже велика питома вага усього велосипеда у зборі. Чому це важливо? Та тому що, велотуризм має на увазі транспортування повного комплекту атрибутів, таких як: спальні мішки, туристичний намет, провізія на декілька днів і багато що інше, тому рами туристичних велосипедів мають бути не лише надійними, але і відносно легкими.

Детальні технічні характеристики сучасного туристичного велосипеду:
 • міцна рама, бажано, сталева або алюмінієва. Раму також краще покупати цілісною, без додаткової амортизації. Саме така рама проста у використанні і не вимагає грандіозних фінансових витрат порівняно з рамою з додатковою амортизацією;
 • якісні компоненти, які мають бути надійні і прості в подальшому обслуговуванні;
 • переважно пряме кермо. Вид їзди з прямим кермом зарекомендував себе як найприйнятніший у більшості велосипедних туристів;
 • потрійна кривошипна система, в якій є присутніми як низькі передачі для підйомних ділянок, так і високі передачі для рівної швидкісної їзди;
 • колеса підбирають залежно від росту велотуриста, але найбільш оптимальні 26" з широким тарним просвітом;
 • можливість установки додаткових атрибутів;
 • витягнута колісна база з низьким центром тяжіння. Під час перевезення додаткових вантажів ця конструкція дозволяє збільшити маневреність і управління велосипедом;
 • моделі туристичних велосипедів повинні мати можливість перевезення в різних видах транспорту (метро, потяги, літаки);
 • колеса краще всього брати з великою кількістю спиць. Ця конструкція дозволяє дотримувати паритет в швидкісному режимі і вагою додаткового вантажу, що перевозиться;
 • підбирайте зручне сідло, оскільки подорож на велосипеді – досить довге заняття, і вам повинно бути, в першу чергу, зручно і комфортно пересуватися.

Розглянемо самі затребувані моделі сучасних велосипедів, призначених для подолання туристичних маршрутних дистанцій.

Велосипеди CUBE.

Цей бренд має величезний попит у любителів велосипедної їзди у багатьох країнах світу. Компанія почала роботу в Німеччині в 1992 році і за цей час стала сильним гравцем на світовому ринку виробництва велосипедів. Варто відмітити, що окремі франшизи по виготовленню велосипедів cube є в Тайвані, але уся зборка, фарбування здійснюється в Німеччині на головному підприємстві з конструкторським бюро. Велосипеди від компанії Cube – це вдале поєднання ціни і якості в порівнянні з багатьма конкурентними компаніями в області виробництва велосипедів.

туристичний велосипед Cube Nature Pro
туристичний велосипед Cube Nature Pro

Розмір оригіналу:   670x372
Тип: jpg   Дата:


Найпоширенішими моделями є Cube LTD CLS Pro і Cube Nature Pro. Обидві моделі однаково комфортні в обстановці дороги і бездоріжжя, при русі на підйоми, а також при наборі швидкості і переміщенні в швидкісній манері. Розглянемо відмінності в цих моделях:

 • цінова категорія Cube Nature Pro сьогодні на ринку складає від 1300 до 1500 доларів США, тоді як Cube LTD CLS Pro – 950-1200 доларів США;
 • рама у обох моделях виконана з алюмінієвого сплаву, але на моделі Cube Nature Pro передбачений подвійний антиударний переріз, також ця модель на 8% легше від рами свого конкурента;
 • кількість швидкостей під час руху у Cube Nature Pro – 30, тоді як Cube LTD CLS Pro має на три швидкості менше.

Усі інші компоненти на цих моделях практично ідентичні і дотримуються в кращих традиціях своєї галузі. Велосипеди фірми Cube істотно відрізняються в ціні, але при цьому, купуючи цей вид велосипедів, ви отримуєте ще і багаторічну німецьку якість і надійність.

Велосипед BMW Touring Bike.

Мабуть, ця модель – це самий прекрасний велосипед для анять велотуризмом. Цей байк має 27 передач з ідеальним ручним перемиканням. Ідеальна рама довільної форми, яка досягнута шляхом гідроформування з напиленням у вигляді порошку. При їзді на цій моделі можна забути про проблеми в ходовій частині, а завдяки колесам Rodi, Airline Plus модель почала прекрасно поводитися при спуску на граничній швидкості. Завдяки зручному сідлу і ергономічним ручкам ви зможете комфортабельно насолоджуватися багатоденним заїздом або черговою прогулянкою.

туристичний велосипед BMW Touring Bike
туристичний велосипед BMW Touring Bike

Розмір оригіналу:   670x405
Тип: jpg   Дата:


Розглянемо детально характеристики велосипеда :

 • вилка: Suntour NCX – D 26", хід амортизації 75 мм;
 • кермо: MTB Lowriser X – TAS – Y AL 2014 DB 580 мм;
 • гальма: Shimano Deore V – Brakе;
 • колеса: Rodi, Airline Plus, 19-559;
 • шини: Schwalbe City Plus 47-559 Reflex;
 • трансмісія: Shimano Deore, 27 передач;
 • касета: Shimano Deore, 11-32 зуби, 9 шт;
 • у комплекті є присутнім такий набір: захисні крила, насос для велосипеда і багажник.

Ця модель – кращий велосипед для туризму, якщо ви, звичайно, готові платити "хороші" гроші за комфорт. Ціна такого красеня варіює в межах двох тисяч доларів США, що, звичайно, примушує замислитися багатьох любителів велотуризму над придбанням саме цього велосипеда, але якість, з якою компанія BMW випускає ці види велосипедів, того коштує.

Інші виробники туристичних велосипедів

Окрім розглянутих вище моделей велосипедів на вітчизняному ринку представлена ще велика різноманітність байків для коротких і тривалих веломаршрутів. Одними з найпоширеніших фірм, що мають велосипеди в туристичному модельному ряду, є: Giant, Head, Bulls, Smart. Велосипеди цих фірм теж володіють безліччю переваг, на які варто звернути увагу при виборі конкретного велосипеда.

Цінова політика окремих виробників залежатиме від регіону вашого проживання, однак одним з найпривабливіших спортивних магазинів де можна купити туристичний велосипед є інтернет магазин Iron-Gear. У цьому інтернет-магазині представлена велика кількість моделей велосипедів і професійних аксесуарів до них. До речі, в Iron-Gear можна придбати популярний у велотуристів велосипед Ghost Trekking 3500 Nexus, вартість якого у цьому магазині складає лише 27 920 гривень(це приблизно 1270 доларів).

туристичний велосипед Ghost Trekking 3500 Nexus
туристичний велосипед Ghost Trekking 3500 Nexus

Розмір оригіналу:   670x447
Тип: jpg   Дата:


Велотуризм стає усе більш популярним для жителів міст, які втомилися від постійних і докучливих наслідків шумних мегаполісів. Окрім вибору велосипеда за його технічними характеристиками, звертайте увагу на те, щоб байк вам підходив за кольором і, взагалі, просто подобався, адже частенько цей двоколісний апарат стає справжнім другом, з яким хочеться все більше і більше проводити вільного часу. Вдалого вибору.

29 червня 2015

Автор:

Вибір та купівля туристичного велосипеду Оцінка: 4.50 з 5
Всього оцінок: 2
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук