Вестерос – одне з найстаріших і древніших міст Швеції, яке вабить до себе туристів, які цікавляться загадками минулого. Вестерос – столиця провінції Вестманланд.
Вестерос розташований на 100 км на захід від Стокгольма, на березі озера Меларен (у гирлі річки Свартон) і є п’ятим за величиною містом в країні. Розташування міста в гирлі річки і дало йому первинну назву – Арос (“гирло річки”), після 1271 він був перейменований у Вестра Арос (Західний Арос), а пізніше у Вестерос. Часто можна почути і іншу назву міста – “огіркове місто”. Почалося це ще в XVIII столітті: в місті увійшло до моди вирощувати огірки, які тут давали дуже хороші урожаї. Справи пішли настільки вдало, що звідси огірками забезпечувалася не лише уся Швеція, але і більшість скандинавських і центрально – європейських держав.
Вестерос
Вестерос

Розмір оригіналу:   670x447
Тип: jpg   Дата:

У середньовіччі Вестерос став столицею по монетному карбуванню.
У місті розташований найбільший в Скандинавії озерний порт; найвищий в Швеції коктейль-бар “Скай Бар” (“Sky Ваги”) на 24-му поверсі хмарочоса Скрапан (Skrapan); два унікальні готелі Швеції : на дереві Хакспетт (Hackspett) і під водою Хотелл Уттер Інн (Hotell Utter Inn). Наймодніший ресторан Вестероса влаштований на воді у вантажному судні, яке знаходиться на причалі.
У місті збереглася безліч історичних пам’яток, що відносяться до середніх віків. Кафедральний собор Вестероса, наприклад, був побудований в далекому XII столітті. Повна назва собору – церква Діви Марії і Іоанна Крестителя. Це одна з найстаріших кам’яних церков Швеції. Шпиль вежі Вестеросского собору, виконаний у вигляді корони шведських королів, видний з будь-якої точки міста. Поряд з собором стоїть пам’ятник єпископові Іоханнесу Рудбекіусу, що заснував першу гімназію і першу школу для дівчаток. У соборі поховано багато діячів пізнього Середньовіччя, у тому числі і король Швеції Ерик XIV, син короля Густава Вази.
Навпроти собору знаходиться середньовічний замок єпископа, що дозволяє належним чином оцінити майстерність середньовічних будівельників. Але найцікавіші пам’ятники історії і культури розташовуються в старій частині міста, в Музеї просто неба “Валлбі”. Тут зібрані будівлі починаючи з середніх віків і до нашого часу.
У 1898 році декількох заповзятливих жителів міста відвідала ідея відкрити заклад, який одночасно об’єднував би готель, перукарню, ресторан і алкогольний магазин. За теперішніх часів, в цьому немає нічого особливого, але тоді це було по-справжньому авантюрним підприємством. Але, проте, у них це вийшло. Так з’явився готель “Стадсхотелліт”, який існує і зараз.
Вестерос
Вестерос

Розмір оригіналу:   670x503
Тип: jpg   Дата:

Прямо у центрі міста є дивовижний район Чюркбакен – місце, яке давно уподобане не лише шведськими художниками, але і живописцями з інших країн, що спеціально приїжджають сюди для написання картин. Цей район якось випав з планів містобудування міста, яке дуже активно велося після II світової війни. Тут і зараз переважають дерев’яні будинки, побудовані 100-150 років тому.
Традиційна для скандинавів гостинність, високоякісний сервіс і краса природи – ось якості, які щорічно притягають в країну і Вестерос безліч туристів з усіх кінців світу.
Вестерос
Вестерос

Розмір оригіналу:   670x447
Тип: jpg   Дата:

7 червня 2014

Автор:

Вестерос (Westeros) Оцінка: 4.00 з 5
Всього оцінок: 1
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук