Якість пропонованих послуг в туризмі стане вирішальною для літнього сезону 2020 року, заявив директор Інституту аналізу і оцінок в туризмі Румен Драганов.

директор Інституту аналізу і оцінок в туризмі Румен Драганов
директор Інституту аналізу і оцінок в туризмі Румен Драганов

Розмір оригіналу:   829x466
Тип: jpg   Дата:

За його словами, головною причиною скорочення турпотоку у Болгарію є погана якість послуг на морських курортах в деяких сегментах і готелях країни.

Туристи продовжують залишатися задоволеними відпочинком в 4 і 5-зіркових готелях, які постійно заповнені, а у готелів з низької якості розпочалися проблеми із заповнюваною. Проблеми в основному на морі, у внутрішній частині країни їх немає, доповнив Драганов кореспонденту блогу про подорожі.

На його думку, додаткові кошти на рекламу або субсидування чартерних польотів не зможуть допомогти туристським продуктам з низькою якістю. Продовження реклами продукту з поганою якістю означає подальше скорочення турпотоку, категоричний Драганов.

Він доповнив, що однією з причин існування продукту з поганою якістю є відсутність єдиної організації в готельному бізнесі, тому ніхто не може отримати об'єктивну відповідь на питання, що заважає туризму стати конкурентоздатним.

У Болгарії є елітні готелі з відмінним туристським продуктом, але є і готелі, який тягнуть країну вниз, пояснив експерт, підкресливши, що сектор позбавлений можливості "прибрати" тих, хто працює неякісно, тому що система категоризації знаходиться в руках міністерства і мерів, для яких ця діяльність невластива.

Драганов пояснив, що в країні працює більше 3000 готелів з 3 зірками і у усіх у них різна якість. Для того, щоб звільнити туризм від "проблемних об'єктів" необхідно, щоб сектор мав визначальну роль при категоризації, вважає він, пояснивши, що таким чином власники готелів в певному населеному місці присікали б роботу готелів, погіршуючих хороше ім'я дестинації.

Драганов нагадав, що за даними статистики в липні цього року у Болгарії відпочило 2.083 млн. іноземних туристів, а в минулому липні – 2.153 млн. Цей спад в основному на морських курортах, де скорочення кількості іноземних туристів на багато більше, а спад на узбережжі компенсується збільшенням кількості туристів на внутрішніх курортах країни.

По кількості тих, що прилетіли через аеропорти Варни і Бургасу скорочення складає біля 8.3% в травні і червні воно було 20%, а в серпні – 3%. Очікується, що спад буде компенсований в жовтні, листопаді і грудні позитивним зростанням в культурному туризмі, повідомив Драганов, пояснивши, що авіакомпанія "Люфтганза" заявила об збільшення кількості польотів на 15% в осінньо-зимовий період в Софію.

По словах Румена Драганова, у Варни і Бургасу є потенціал стати дестинаціями культурного туризму в осінній, зимовий і весняний сезони, що допоможе збільшити кількість туристів.

3 вересня 2019

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук