Болгарські готелі намагаються врятувати сезон за рахунок зниження цін і щедрих знижок по спецпропозиціях – до 40%. Туроператори розповіли, як на ці заходи зараз реагує український ринок.

курорти Болгарії знижують ціни
курорти Болгарії знижують ціни

Розмір оригіналу:   700x394
Тип: jpg   Дата:

За повідомленнями болгарських ЗМІ, із-за зниження іноземного турпотоку болгарські курорти вже в серпні стали працювати за "вересневими цінами". Як заявила журналістам виконавчий директор Національної ради з туризму Болгарії Поліна Карастоянова, готелі пропонують ціни, з якими "хочуть закінчити сезон без серйозного збитку".

Про те, що динаміка в'їзного туризму нижча минулих сезонів, підтвердила і міністр туризму Болгарії Ніколіна Ангелкова.

За її інформацією, поточний сезон йде "важко": за підсумками першого півріччя відмічено 0,3%-ве скорочення зарубіжних прибутків в цілому. При цьому у болгарській пресі звучать оцінки і значнішого падіння – від 10 до 15% по основних ринках (Німеччина, Великобританія).

Український ринок за підсумками січня-червня також пішов в "мінус": за даними Пограничної служби України в річному вираженні турпотік з України у Болгарію за перше півріччя впав майже на 11,2%.

Про те, що Болгарія цього сезону не добирає туристів, і готелі регулярно виставляють спеціальні пропозиції, повідомляють і українські туроператори. Так, за даними TRIPMYDREAM, знижки на проживання доходять до 30% – 40%. За інформацією туроператора, такий дисконт спостерігається практично по усіх курортах Болгарії, але найбільш щедрі на пропозиції готелі Сонячного Берега, Золотих Пісків та Албени.

Як додають експерти туроператорів, з підтвердженням болгарських готелів "труднощів не виникає". "На stop-sale зараз знаходиться всього 5% готелів", – уточнили в туристичних компаніях.

Проте, на думку учасників ринку, спеціальні пропозиції лише трохи "підстебнули" попит по напряму в серпні і на оксамитовий сезон – річ у тому, що прийшли вони, очевидно, пізно.

Як пояснюють фахівці туроператорів, Болгарія відноситься до тих напрямів, які бронюються в основному в кампанії раннього бронювання, тому по ходу сезону доля бронювань last minutes вже не так велика.

Незважаючи на вигідні спеціальні пропозиції у високий сезон, зараз більшість туроператорів оцінюють продажі Болгарії на рівні минулого сезону або навіть нижче.

"Ми отримуємо спецпропозиції від готелів Болгарії, але попит по напряму в цілому впав. Проте, на серпень закриті усі повернення на чартерних рейсах. Попит на серпень по Болгарії був непоганим, як і минулого року", – розповіли експерти туроператорів.

У туроператорских компаніях TRIPMYDREAM, і Farvater Travel повідомляють про продажі болгарського продукту, порівнянні з минулим роком, як по сезону в цілому, так і на "оксамитовий" сезон.

"Зараз підвищеного інтересу на серпень і вересень не спостерігаємо. Але ось доля тих, хто встиг забронювати тури на Болгарію на цей період на етапі раннього бронювання, виросла на 15% порівняно з минулим роком", – відмітили представники туроператора TRIPMYDREAM.

Болгарія, яка в основному позиціонується на українському ринку як пляжний напрям, проте, може запропонувати і багату екскурсійну програму, особливо – в осінній період, коли комфортніша температура, і на об'єктах показу стає менше туристів.

Це екскурсійні тури в Софію і Пловдив, відвідування Несебра і Велико-Тирново. Проте попиту на такий продукт у туроператорів практично немає.

Як пояснюють туроператори, інтерес до пам'яток Болгарії у вересні у українців є. Але екскурсії туристи купують вже безпосередньо на болгарських курортах.

В цілому по сезону – 2019 туроператори прогнозують по курортам Болгарії результат, близький до показників 2018 року. Як мінімум, крупні туроператори України заявляють про те, що вони виконають плани на сезон.

Серйозного зростання від Болгарії в організованому сегменті не чекають. "Судячи з динаміки продажів і купівельного попиту, підсумок буде аналогічний минулому року або вище його на 1-2%", – підсумували експерти туроператорів.

21 серпня 2019

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук