Барнслі (Barnsley) – місто в графстві Південний Йоркшир, Англія. Населення міста складає близько 72 тисяч чоловік. У минулому Барнслі був центром вугільної промисловості і славився виробництвом скла.

Барнслі. Town Hall
Барнслі. Town Hall

Розмір оригіналу:   800x591
Тип: jpg   Дата:

Історія

Перша згадка про Барнслі відноситься до 1086 року, в Книзі Страшного суду – першому поземельному переписі Англії, назва поселення звучить як "Berneslai". У 1249 році Барнслі отримав статус міста з правом проведення ярмарку. З XVII століття Барнслі перетворився на зупинку в маршруті між Лондоном, Шеффілдом та Лідсом, а також став важливим центром виробництва ткатницької продукції.

Завдяки наявності родовищ вугілля в околицях Барнслі, місто перетворилося на центр вугільної промисловості. До теперішнього часу усі шахти у Барнслі закриті. Про багате промислове минуле міста нагадують зараз тільки герб Барнслі, на якому є присутніми шахтар і склодув. Велика частина центру міста була побудована в 1960-х роках. У центрі концентруються ресторани і паби, численні магазини, кінотеатр. Барнслі гордиться своїми духовими оркестрами, які спочатку створювалися в шахтарських клубах.

Оркестр Grimethorpe Colliery являється, мабуть, найвідомішим оркестром у Великобританії. У місті працюють 4 музеї – Elsecar Heritage Centre, Cannon Hall, the Cooper Gallery і Worsbrough Mill. Цікаво буде подивитись на Monk Bretton Priory. У 2007 році в місті була заснована галерея сучасного мистецтва HIVE.

Музеї та цікаві місця Барнслі

Elsecar Heritage Centre

Спочатку будівлі центру використовувались для різних галузей промисловості, включаючи залізозаводи та кузні, винокурний завод та інженерні майстерні. Вони прийшли в занепад, коли вугільні шахти в Барнслі закрилися. Зараз Elsecar Heritage Centre – це центр живої історії. Він включає магазини, підприємства, галереї, художні та ремісничі студії та виставковий зал. Тут проводяться ремісничі майстерні, спеціальні заходи та щомісячний ярмарок антикваріату.

У центрі Elsecar Heritage щороку проводиться залізничне шоу, яке організовує Йоркширська група 16-тиметрових моделей вузькоколійних ліній.

Центр Elsecar Heritage – це також місце єдиного в світі двигуна Newcomen, який досі знаходиться у своєму первісному місці. Newcomen Engine був побудований за інструкцією Вільяма Вентворта, 4-го графа Фіцвілліама. Він використовувався для викачування води з Ельсекар-Нью-Коллієр і працював з 1795 року до 1923 року, коли його замінили електричні насоси. Дата над дверима Будинку двигунів – 1787 рік, але є певна суперечка, що двигун фактично не був встановлений до 1795 року. На піку можливостей двигун міг затягувати 600 галонів за хвилину. У 1972 році двигун був класифікований як запланований старовинний пам'ятник. За період 2012–2014 двигун був відновлений та приведений до робочого стану. Цікаво, що вже в ті часи двигун працював на гідравліці.

Барнслі. Elsecar Heritage Centre
Барнслі. Elsecar Heritage Centre

Розмір оригіналу:   911x640
Тип: jpg   Дата:

Cannon Hall

Кеннон Холл – музей заміського життя, розташований між селами Кауторн та Хайленд, приблизно в 5 милях на захід від Барнслі. Спочатку це був будинок Спенсера, а пізніше родини Спенсера-Стенхопа, тепер у ньому розміщені колекції прекрасних меблів, картин, кераміки та посуду зі скла. Свого часу тут розміщувався Полковий музей 13-го / 18-го полків Королівських гусарів та Світлих Драгунів, який зараз закрився. Зараз чотири кімнати у східному крилі присвячені виставці, яка має назву "Сім'я художників".

Барнслі. Cannon Hall
Барнслі. Cannon Hall

Розмір оригіналу:   760x418
Тип: jpg   Дата:

Monk Bretton Priory

Monk Bretton Priory – це залишки зруйнованиого середньовічного селища, розташованого у селі Лундвуд, неподалік від Барнслі. Селище було засноване біля монастиря Святої Марії Магделени. Монастир був закритий 30 листопада 1538 року. Зараз на цьому місці ведуться розкопки під керівництвом Йоркширського археологічного товариства та Шеффілдського університету.

Monk Bretton Priory
Monk Bretton Priory

Розмір оригіналу:   1024x696
Тип: jpg   Дата:

4 вересня 2019

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук