Каплицям часто дістаються дуже цікаві і лакомі місця, а “героїні” нашої розповіді і зовсім дістався цілий острів посеред океану. Сан-Хуан-де-Гастелугаче – крихітна церква на скелі з тисячолітньою історією.
каплиця Сан-Хуан-де-Гастелугаче
каплиця Сан-Хуан-де-Гастелугаче

Розмір оригіналу:   670x449
Тип: jpg   Дата:

Сан-Хуан-де-Гастелугаче – невелика каплиця, що знаходиться в Іспанії, в околицях Більбао. Вона розташована на крихітному острові між містами Бакіо і Бермео, біля мису Кабо-де-Мічікако. Острів розташований близько до Кантабрийского моря (Біскайська затока), і тому там є всього два сезони – зима і літо. Снігу там майже не буває, проте в зимовий час може випасти град, а самим дощовитим часом на острові вважається сезон з квітня по жовтень. Тому краще вибрати час для екскурсії в інші місяці, щоб без зайвих перешкод насолодитися істинною красою природи Більбао, тим більше що в літній період максимальна середня температура складає +25.+26°С.
острів Гастелугаче
острів Гастелугаче

Розмір оригіналу:   670x378
Тип: jpg   Дата:

Найтвердіші вулканічні породи найбільш стійкі до згубної сили хвиль. Вони височать над поверхнею води і створюють цікаві миси і острови. Саме такою самотньою скелею, об яку постійно з гуркотом розбиваються морські хвилі і являється острів Гастелугаче, на якому розташувалася крихітна церква. Завдяки своєму незвичайному розташуванню острів є дуже привабливим для туристів і за багатовікову історію встиг обзавестися різноманітними легендами і міфами.
церква Сан-Хуан-де-Гастелугаче
церква Сан-Хуан-де-Гастелугаче

Розмір оригіналу:   670x449
Тип: jpg   Дата:

Історія цього цікавого місця йде в саму глибину століть. Церква – це перше, що з’являлося погляду мореплавців, що повертаються з подорожі. Вона видна здалека і навіть під час дощу і туману дзвін її дзвонів був виразно чутний, тому каплиця стала справжньою дороговказною зіркою для мореплавців. Дзвоновий дзвін застерігав моряків про шторм, що наближається. Для місцевих рибалок церква придбала своєрідну міфічно-релігійну цінність. Усередині церкви, біля статуї Христа, вони у вдячність про порятунок від корабельної аварії залишали безліч підношень, і церква стала справжнім місцем паломництва людей, які сподівалися на диво.
каплиця Сан-Хуан-де-Гастелугаче
каплиця Сан-Хуан-де-Гастелугаче

Розмір оригіналу:   670x503
Тип: jpg   Дата:

Назва Гастелугаче має баскські корені і переводиться як “замокнув на острові”. Воно якнайкраще відбиває реальність. Існують різні версії про те, коли була побудована каплиця, але точна дата невідома. На її території були знайдені поховання, помічені IX – XII віками і, найбільш правдоподібною версією спорудження церкви є та, яка відносить її зведення до IX – X віків. Згідно з рукописами, в 1053 році каплиця була піднесена в дар доном Ініго Лопесом монастирю Сан-Хуан-де-ла-Пентя в Уеска, а пізніше відійшла до тамплієрів і реорганізована в скіт.
острів Гастелугаче
острів Гастелугаче

Розмір оригіналу:   670x419
Тип: jpg   Дата:

Острів упродовж багатьох років був важливим об’єктом для оборони з моря. У 1334 році там сталася сутичка сеньйора Біскаі дона Хуана Нун’єса де Лара з королем потужної Кастілії Альфонсо XI, а в 1593 році на острів зробив напад відомий пірат Френсіс Дрейк, внаслідок чого скіт був розграбований. У 1594 році острівець штурмували гугеноти з Ла-Рошель, які позбавили життя сторожа каплиці. Церкви довелося пережити декілька пожеж. Остання відома пожежа була в 1978 році, але вже в 1980 році на день Святого Хуана (Іоана) Крестителя, вона знову була відкрита.
Найвідомішою і древнішою легендою про острів Гастелугаче є легенда про гонитву за дияволом. Вона свідчить, що, коли святий Хуан зійшов на сушу у Бермео в гонитві за дияволом, він наздогнав його всього в три кроки. До цього дня зберігся один із слідів його ступні – на самій останньому рівні сходів, що ведуть до церкви. Але найпривабливішим для туристів є повір’я про те, що, якщо людина здолає сходи, що ведуть до каплиці, і три рази ударить в дзвін, загадавши бажання, то воно обов’язково збудеться. Острів з’єднується з сушею маленьким тонким перешийком, на якому і побудовані сходи, що полягають, за різними джерелами, з 231 або 327 східців.
острів Гастелугаче
острів Гастелугаче

Розмір оригіналу:   670x372
Тип: jpg   Дата:

Абсолютно необов’язково вірити в легенди, щоб відвідати це дивне місце. Зазвичай, ті, хто побував там одного разу, повертаються туди ще хоч би один раз, щоб отримати задоволення від воістину прекрасної краси, що оточує його, тим більше що зробити це можна без зайвих витрат.
Дістатися до місця можна на автомобілі, який потім все ж доведеться залишити на стоянці і піднятися до самої каплиці пішки. Якщо ви не маєте особистого автомобіля, то до живописного місця можна добратися за допомогою громадського транспорту, хоча це і не так просто. Найпростіше їхати з Більбао, але спочатку до Бермео, а потім вже до Гастелугаче.
Біскайський міст
Біскайський міст

Розмір оригіналу:   670x446
Тип: jpg   Дата:

Коли ви вирішите покинути Більбао і відправитися далі, то і по дорозі є на що подивиться. Наприклад, зупинитися можна біля Біскайського моста, який знаходиться між містами Лас-Аренас і Португалете. Між двома вежами, розташованими на різних сторонах річки Нервьо, встановлений основний проліт, загальною довжиною 160 метрів. У вежах знаходяться ліфти; піднявшись на них, можна оцінити дивовижної краси панораму. Саме ж транспортування на протилежний берег проходить в підвішеній гондолі, куди заїжджають машини і заходять люди – виходить такий своєрідний літаючий пором. Ця переправа функціонує цілорічно і ходить кожні вісім хвилин.

2 липня 2015

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук