Якщо часу на відпочинок мало, а так хочеться відволіктися від поточних справ і зануритися у світ розваг, можна відправитися в Стамбул і там скуштувати усі принади дозвільного життя. Для цього, передусім, необхідно вибрати готель в самому центрі старого міста – районі Султанахмет. Адже усі найпопулярніші пам’ятки Стамбулу зосереджені саме там, це справжня туристична мекка.
Стамбул
Стамбул

Розмір оригіналу:   670x490
Тип: jpg   Дата:

День перший
Потрібно оглядітися, прогулятися по площі і її околицям, зробити оглядову екскурсію по Стамбулу, щоб мати загальне уявлення про це величезне місто. Можна зробити традиційну екскурсію з гідом, проїхавши по туристичному маршруту і побачивши Стамбул в усій його красі з мостами і набережними, мечетями і палацами, парками і скверами. Є і інший варіант – економніший і оригінальніший. Від площі Султанахмет кожні півгодини відходить двоповерховий червоний автобус з відкритим верхом. Не помітити його просто неможливо. Він проїжджає практично по тому ж маршруту, охоплюючи основні пам’ятки. По ходу руху автобус робить зупинки, під час яких можна виходити, а потім підсаджуватися в інший такий же автобус. Головне – зберігати квиток, який дійсний 48 годин. При вході туристи отримують аудіогід. Повертається автобус на ту ж площу Султанахмет через півтори години.
Дуже приємно буде цього ж дня відвідати турецький хамам. Хамам або Лазні Роксолани були побудовані ще в середині XVI ст. Це, мабуть, найрозкішніший банний ансамбль в місті. Лазні побудовані спеціально для улюбленої дружини турецького султана Сулеймана Прекрасного і названі в її честь. Складаються лазні з двох частин – чоловічої і жіночої. У кожній є роздягальня, передбанник і основний зал, тобто парна. У центрі парної знаходиться восьмикутна кам’яна плита, призначена для прогрівання. Там же робили масаж. Покинуті у кінці XIX ст. лазні періодично відновлювалися. І лише 5 років тому їм вирішили повернути первинне призначення. Як і у давнину, працюють 2 відділення. Усередині приміщення прикрашені мозаїкою і мармуром, кімнати відпочинку – кедром, який видає особливий аромат. Лазні Роксолани зараз найшикарніші в Стамбулі. Відвідувачам пропонують різноманітні масажі, піллінги, екзотичні маски, аромотерапію. При лазнях функціонує ресторан на відкритому повітрі. Враження і самопочуття прекрасне. Проте це задоволення коштує досить дорого.
екскурсія по Стамбулу
екскурсія по Стамбулу

Розмір оригіналу:   670x490
Тип: jpg   Дата:

День другий
Блакитна мечеть – одна з найкрасивіших у світі мусульманських святинь. Була споруджена на початку XVII ст. Єдина в Стамбулі мечеть, яка має 6 мінаретів. У внутрішньому дворику – фонтан для обмивань. Мечеть вражає красою інтер’єрів. Стіни оброблені керамічною плиткою високої якості блакитних тонів. Стає зрозуміло, чому вона так називається. Блакитна мечеть – візитна картка Стамбулу.
Собор Святої Софії – був побудований в VI ст. Спочатку був християнською церквою, потім з XV ст. – мусульманською мечеттю. У XX ст. собор стає музеєм. Зараз тут одночасно можна побачити і лиця православних святих, і мусульманські візерунки, і вислови з Корану, висічені в камені. Собор Святої Софії став символом Стамбулу.
Топкапи в перекладі означає гармати-ворота. Палац з XV по XIX ст. ст. був резиденцією султанів. Там знаходився уряд імперії. Зараз – музей. Це унікальний комплекс, по двориках якого можна прогулятися і помилуватися його величною архітектурою, побувати в гаремі. Можна зайти в численні зали музеїв і захопитися зброєю, інкрустованою коштовними каменями, справжніми прикрасами із смарагдами, рубінами, діамантами, розкішними нарядами середньовічних пані. Помилуватися прекрасним видом на Босфор, який відкривається з палацового саду.
Цистерни Базиліку – ще одне диво Стамбулу. Це підземне античне водосховище, побудоване в VI ст. Воно схоже на палац. Близько 40 колон підтримують його купол. Тисячу років водосховище використовувалося за призначенням. Потім було покинуто. З кінця XX ст. це музей.
Відвідування усіх цих основних пам’яток Стамбулу за один день можливо, оскільки вони знаходяться в 5-10 хвилинах ходьби один від одного.
День третій

Останній день потрібно присвятити прогулянці по Гранд Базару. Це і є справжній Стамбул з його східною екзотикою, яскравими фарбами, незвичними ароматами. Йому більше напівтисячі років. Це цілий архітектурний комплекс, що включає півсотні вулиць, з численними магазинами, крамницями, фонтанами, мечетями, лазнями і навіть кладовищем. У центрі – старовинні криті частини ринку. Їх називають ще золотим серцем Гранд Базару. Саме тут понад усе переймаєшся духом древнього Стамбулу. Тут можна купити і сувеніри, і подарунки для рідних і друзів, і що-небудь корисне для себе коханого.
На завершення подорожі обов’язково потрібно вже спокійно прогулятися по вечірньому Стамбулу, спуститися до набережної, прокотитися на кораблику по Босфору і помилуватися древнім містом з моря. У невеликому ресторанчику або кафе покуштувати дивовижно смачної рибки або випити чашку кави зі східними солодощами. Насолодитися неголосною східною музикою, яскравими різноколірними ліхтариками і мерехтливими свічками.

18 липня 2014

Автор:

Що можна побачити в Стамбулі за 3 дні? Оцінка: 4.67 з 5
Всього оцінок: 3
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук