Свячене омивання в Варанасі
Свячене омивання в Варанасі

Розмір оригіналу:   1153x867
Тип: jpg   Дата:

Щоб упізнати хоч трохи, яка насправді Індія, треба відправитися в місця священних обмивань. І головне з них – Варанасі, розташоване в закруті Гангу.
Згідно з легендами, місто було засноване богом Шивой близько 5 000 років тому і тому Варанасі є одним з найбільш важливих місць паломництва в Індії. Саме тут, за переказами, мешкає один з головних богів індуїстського пантеону – Шива.
І саме у Варанасі вимовив свою першу проповідь Будда.
Паломники зустрічають схід, вимовляють про себе молитву і спускаються по кам’яних східцях у священні води Гангу, щоб очиститися від гріхів. “Омиванню” піддають і одяг. Багато хто прямо у воді вдається до медитації. Хтось на березі виконує скорботний ритуал прощання з померлим, перш ніж по індуїстському звичаю знищити вогнем його тіло. Вони вірять, що саме з Варанасі – найкоротший шлях в царство Брами, інакше кажучи, в замогильні чертоги.
З давніх часів вважається, що води Гангу лікують будь-які хвороби: у Варанасі з якими тільки виразками і болячками не занурюються в Ганг, проте випадків захворювання від підхопленої інфекції не зафіксовано.
У Варанасі є близько ста місць для похоронних вогнищ на річці, які називаються гхети, самим священним з них вважається Гхет Манікарніка. Це основний похоронний гхет, і кожен індус мріє бути кремованим тут. Трупи сюди приносять ізгої, яких називають шандалі, вони проносять тіла по алеях старого міста на бамбукових носилках обернутих тканиною. Ви зможете побачити величезні в’язки дрів, складені на вершині гхета, кожна в’язка ретельно зважується для розрахунку ціни кремації. Вам не доведеться чекати кремації, оскільки тут це звичайна справа, але обов’язково залиште вашу відеокамеру в готелі.
Під час щорічного свята прекрасної богині Сарасваті місцеві умільці ліплять тисячі статуй богині, і народ декілька днів милується ними. Потім ці скульптурні шедеври усі відразу вивозять на човнах на середину річки і надають їх водній стихії.
Варанасі один з основних туристичних об’єктів країни, що знаходиться в 580 кілометрах на схід від Агри і в 780 кілометрах на південний схід від Делі, сюди можна дістатися на літаку, потягу або автобусі.
Подившись відео про Варанасі ви більш зрозумієте самобитність цього місця

30 січня 2014

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук