Приблизно у двохстах кілометрах від столиці Швеції знаходиться невелике, але досить розвинене індустріальне місто Норрчепінг, назва якого переводиться як “північне торгове місце”. По рівню промислового виробництва в XIX столітті воно входило в трійку найбільших виробників країни.
Норрчепінг
Норрчепінг

Розмір оригіналу:   670x446
Тип: jpg   Дата:

Але воно далеко не завжди було промисловим містом. Перші згадки про Норрчепінг зустрічаються з XII століття, в цей час на його місці знаходилася церква Святого Олафа, якого сусіди-норвежці вважають своїм покровителем. З XIV століття Норрчепінг отримав статус міського поселення, жителі якого в основному, займалися ловом лосося. Використання в якості джерела енергії особливостей ландшафту – порогів річки Мутала – дозволило почати розвиток борошномельної промисловості.
За орієнтацію на промислове виробництво Норрчепінг іноді називали “шведським Манчестером”. Старовинним виробництвам хімічної, текстильної, паперової, електротехнічної промисловості в наші дні наданий статус музеїв. І тепер на їх території можна побачити старовинні колекції колись-то діючих верстатів і устаткування і плоди праць майстрів минулої епохи.
Норрчепінг
Норрчепінг

Розмір оригіналу:   670x430
Тип: jpg   Дата:

Найбільшим з них став Міський музей на місці старої ткацької фабрики. У його експозиції можна отримати інформацію про життя одного із засновників міста – підприємця Луіса де Гірі.
Промислова тематика простежується ще в двох цікавих для відвідування туристами місцях – Млиновому музеї з діючим до цього дня млином і Музеї праці. І взагалі практично уся старовинна частина центру міста перетворена на музейну.
Норрчепінг
Норрчепінг

Розмір оригіналу:   670x503
Тип: jpg   Дата:

З XIX століття, з часу проживання в Норрчепінгу однієї з великих єврейських громад країни, збереглася сінагога на вулиці Браддгастан.
Прекрасний панорамний вид на місто відкриється з 50-метровою і 68-метровою висот вежі на міській ратуші.
Туристи, що цікавляться сучасним мистецтвом, знаходять для себе багато цікавих експозицій скульптури і живопису в Музеї мистецтв, де регулярно влаштовуються художні виставки.
Норрчепінг
Норрчепінг

Розмір оригіналу:   670x502
Тип: jpg   Дата:

Одно з улюблених місць для відвідування сімейними компаніями з дітьми – найбільший в Скандинавії зоопарк Кольморден. Це, в першу чергу, заповідна зона, сафарі-парк, прекрасний вид на які відкривається з висоти канатної дороги. Якщо раніше по території парку можна було робити подорож на своєму автомобілі, то надалі це заборонили, що сприятливо позначилося на тих тваринах, що містяться тут. Недалеко від зоопарку маленьких мандрівників чекає дельфінарій і акваріум з тераріумом.
Основні види транспорту для жителів міста – велосипеди і міські трамваї. Важливою віхою для транспорту був перехід Швеції в 1967 році з лівобічного на правосторонній рух, що зажадало оновлення трамвайного парку. Старі вагони були переобладнані, і ввезено два десятки нових вагонів з “правильним” розташуванням дверей. Трамвайна мережа представлена всього двома маршрутами, причому їх нумерація 2 і 3, а маршрут з номером 1 вже закритий.
Норрчепінг
Норрчепінг

Розмір оригіналу:   670x510
Тип: jpg   Дата:

Цікава ще одна “трамвайна” деталь – наявність на вулиці Королеви чотирьохниткового розташування шляхів. Через те, що вулиця дуже вузька, трамваї перетинають її по черзі, то в одному, то у зворотному напрямі. Влітку на вулиці міста виходять декілька старовинних музейних вагонів, що також не може не притягнути до себе уваги туристів.
Цінителі архітектури зможуть отримати задоволення від споглядання будівель в стилі “модернізм” – функціональному, з відсутністю декоративності. Навіть планування міста описувалося в словниках Брокгауза і Ефрона як “прямі вулиці”. Але навіть в цій суворості є своя неповторна краса. І саме за сплетенням з пам’ятників історії ремесел, скандинавської привітності і північної природи туристи зі всього світу із задоволенням приїжджають в це невелике, але таке цікаве місто Норрчепінг.

Відео: Норрчепінг

Короткометражне відео про швецьке місто Норрчепінг

7 червня 2014

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук