Острів Фараонів розташований всього в 8 кілометрах від Таби. Щодня туди приїжджають сотні туристів, щоб доторкнутися до багатовікової історії і поплавати в прибережних водах. Їдуть не лише ті, хто відпочивають безпосередньо на цьому курорті. Багато хто приїжджає з Шарм-ель-Шейху. Адже від нього до Таби всього година їзди на автобусі або таксі. Сюди ж пливуть і ті, хто відпочивають взагалі в Йорданії або Ізраїлі, оскільки острів, по суті, розташований між країнами, хоч географічно і належить Єгипту.

Острів Фараонів
Острів Фараонів

Розмір оригіналу:   1599x940
Тип: jpg   Дата:

Історія острова

Острів є в першу чергу древньою фортецею, яка не так давно була повністю відреставрована. Перші будови тут з'явилися ще в 975 році до нашої ери, коли фінікійський цар Хірам задумав обладнати пустинний острів під морський порт. Пізніше, вже у візантійський період, на місці порту виникла фортеця. І острів став використовуватися більше як охоронна споруда для захисту паломників, які пливли з Єрусалиму.

Фортеця в 1116 році була захоплена тамплієрами під час їх Хрестового походу. Але довго вони її утримати не змогли. Вже через 70 років єгипетський правитель Салах Ед-Дін відвоював острів назад і розпорядився побудувати замок-цитадель, оскільки стара фортеця на той час вже застаріла.

У подальші віки цитадель не раз піддавалася нападам, що, на жаль, відбилося на її зовнішньому вигляді. Деякий час туди навіть перестали пускати туристів, оскільки це було небезпечно. Але сьогодні влада Єгипту витратила чималі гроші, щоб відновити древню архітектуру. І тепер на острів Фараонів знову натовпами їдуть відпочивальники.

Острів Фараонів
Острів Фараонів

Розмір оригіналу:   1999x1213
Тип: jpg   Дата:

Клімат

Кліматичні умови на острові Фараона дозволяють відпочивати тут круглий рік. Навіть взимку температура повітря не опускається нижче +20 градусів. А ось влітку стовпчик термометра може перевищити і відмітку +40. Вода завжди комфортна. Влітку – це +28 градусів, взимку +20 °С.

Що подивитись на острові Фараонів

Якщо піднятися на саму вершину цитаделі, можна побачити землі відразу чотирьох держав – Єгипту, Ізраїлю, Саудівської Аравії і Йорданії. Причому більшість узбережжя є гористими пейзажами. Створюється відчуття, що скелі буквально нависають над морською гладінню, погрожуючи у будь-який момент в них зірватися. І коли б не численні готелі, які видно на узбережжі, створювалося б відчуття пустинності та безтурботності, неначе туристи на мить перенеслися на сотні років назад.

З висоти відкривається прекрасний вид і на оточення острова води Акабскої затоки. Фортеця практично опоясана приголомшливими по красі кораловими рифами. І невипадково це місце ще називають і Островом Коралів. Місцеві дайвінг-центри влаштовують спеціальні екскурсії до острова Фараонів. Занурення в цьому місці обіцяють туристам незабутні враження. Тут багато різних мешканців моря, багато з яких не бояться присутності людини і не розбігаються в різні боки побачивши аквалангістів.

Поряд з Фараоновим островом знаходиться відмінний кораловий риф, наповнений усім різноманіттям морського життя Червоного моря.

Єдине, що потрібно пам'ятати, підводний світ Червоного моря наскільки прекрасний, настільки і небезпечний. Тому усіх туристів ще на березі попереджають, щоб не намагалися упіймати яку-небудь рибу і не підпливали близько до явних хижаків.

дайвінг біля острова Фараонів
дайвінг біля острова Фараонів

Розмір оригіналу:   1199x736
Тип: jpg   Дата:

Інші розваги

Щоб милуватися красотами моря, необов'язково занурюватися з аквалангом. Багатьом буде досить і маски з ластами. Також поряд з островом Фараонів розвинені такі напрями, як катання на яхті, віндсерфінг і екзотична риболовля.

Острів Фараонів
Острів Фараонів

Розмір оригіналу:   1199x777
Тип: jpg   Дата:

А кожен вечір місцеві жителі влаштовують на острові світозвукове представлення, яке забарвлює древню фортецю в унікальні кольори. Щоб побачити цю красу, треба буде затриматися на острові до заходу Сонця, або замовити окрему вечірню екскурсію.

З настанням темряви у форті влаштовується світозвукове шоу, що розповідає про історію Єгипту.

Практична інформація

Острів Фараонів знаходиться в 8 км від Таби, у напрямку до Акаби. Від берегової лінії він знаходиться на 400 метрів, цей шлях моторний човен проходить за 10 хвилин. Приватні човни до острова вирушають з Таби та з  Акаби. Вартість організованої екскурсії на півдня – близько 40-50 USD.

2 вересня 2019

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук